Jak sformułować postanowienia noworoczne jeszcze przed świętami? Poznaj proste sposoby

Postanowienia noworoczne zazwyczaj budzą wiele kontrowersji i nie kojarzą się nam z niczym przyjemnym. Warto jednak pamiętać, że odpowiednie ich sformułowanie może okazać się kluczem do sukcesu.

Jak sformułować postanowienia noworoczne już w święta? Taki zabieg może pomóc je dotrzymać. Zazwyczaj tworzenie planów na nadchodzący rok nie należy do prostych. Kojarzy się bowiem z licznymi wyrzeczeniami i obowiązkami. Nie musi tak wcale być. 

Jak sformułować postanowienia noworoczne jeszcze przed świętami? 

Warto zadbać o stworzenie listy świątecznych postanowień. Dlaczego? Głównie dlatego, że styczeń kojarzy nam się z nieprzyjemnymi ograniczeniami, a luty już z niespełnionymi ambicjami i porzuconymi  planami. Wcale nie musi tak jednak być. 

Wystarczy, że odpowiednio sformułujemy nasze postanowienia. Lista nie powinna zaczynać się od zakazów. Możemy je zamienić na drobne ograniczenia. Wtedy nie będą one tak przerażające, a metoda podążania małymi krokami do celu jest dużo bardziej efektywna.

Sekret tkwi w racjonalnym podejściu do zmian. Powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że nie od razu zrealizujemy wszystkie nasze postanowienia. Najlepiej formułować sobie małe cele i konsekwentnie je realizować. Po odniesionym zwycięstwie będziemy mieli jeszcze więcej woli do walki nad swoimi słabościami. Dopiero wtedy możemy sukcesywnie dopisywać kolejne pozycje do noworocznej listy. Wprowadzanie zmian do naszego życia kształtuje charakter i osobowość człowieka. Pozwala na pracę nad samym sobą.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.