5 motywujących kobiet, które schudły

Chcesz zrzucić zbędne kilogramy, ale brakuje ci motywacji? Doskonale to rozumiemy. Zapału starcza na kilka dni, czasem tygodni. Kiedy nie widzimy spektakularnego efektu tak szybko, jak byśmy chcieli, zaczynamy tracić wiarę we własne możliwości. Warto wtedy zainspirować się kobietami, którym się udało. One schudły! Poznaj 5 motywujących kobiet, które schudły.

5 motywujących kobiet, które schudły – Karolina Szostak

Naszą listę „one, schudły” rozpoczynamy chyba od najbardziej efektownej metamorfozy. Karolina Szostak, kobieca, o pełnych kształtach, ale zdecydowanie licząca kilka zbędnych kilogramów. Tak jeszcze niedawno można było opisać popularną prezenterkę telewizyjną. Jakiś czas temu Karolina Szostak zaczęła dbać o siebie i znacząco schudła. Ona schudła aż 20 kg!
Od prezenterki nie można w tej chwili oderwać wzroku. Czemu zawdzięcza tak spektakularną metamorfozę? Dziennikarka stosowała dietę Dąbrowskiej. To znana metoda, która w dużej mierze opiera się na poście. Dieta Dąbrowskiej, którą stosowała Szostak, znana jest już od lat 90. XX wieku. Polega na oczyszczeniu organizmu z toksyn, a jest to możliwe dzięki spożywaniu przede wszystkim owoców i warzyw.

5 motywujących kobiet, które schudły – Katarzyna Skrzynecka

Katarzyna Skrzynecka także zmieniła się nie do poznania. Ona schudła 15 kilogramów! W kilku wywiadach szczerze przyznała, że oprócz diety ważna była także determinacja. Opłacało się! Zdjęcia z jej wakacji z Tunezji, gdzie wygrzewała się w słońcu obiegły prasę kolorową.
Jak udało się jej schudnąć? Dzieli się szczegółami swojej diety w wielu postach na Instagramie. W mediach społecznościowych Katarzyny Skrzyneckiej możemy przeczytać: „Bez awokado niestety, choć pyszne. Ale megakaloryczne! Majonezik killer, choć smaczny. Bez sosu balsamico, bo z cukrem. Bez fety ani innych serów, choć też przepyszne. Orzechów minimum z rzadka” – tak scharakteryzowała sos do sałatki, który przyrządzała.

W innym poście można przeczytać, że sport jest dla niej istotny, ale zdecydowanie inaczej ustawia w życiu priorytety: „Jeśli mam taki wybór, żeby tę jedyną wolną godzinę dziennie spędzić na bieżni w fitness klubie lub z moim dzieckiem, to oczywiście spędzę je z dzieckiem”.

5 motywujących kobiet, które schudły – Adele

Nową figurą może poszczycić się także piosenkarka Adele. Po rozstaniu z wieloletnim partnerem artystka mocno schudła. Zdaniem brytyjskiej prasy, nowa figura Adele to efekt intensywnych ćwiczeń pilatesu. Na taki trening Adele zdecydowała się za radą aktorki, a prywatnie jej przyjaciółki, Aydy Field, która jest prywatnie żoną znanego piosenkarza Robbie'ego Williamsa.
Adele przyznaje, że utrata wagi wcale nie była dla niej najważniejsza. Motywację do zmiany znalazła gdzie indziej. Do intensywnych ćwiczeń przekonał ją synek, Angelo. Gwiazda zrozumiała, że musi być w dobrej formie, aby poradzić sobie z wychowywaniem dziecka bez partnera u boku. Motywacja zdecydowanie zadziałała! Jak ona schudła!

5 motywujących kobiet, które schudły – Christina Aguilera

Piosenkarka Christina Aquilera w swoim życiu miała różne okresy wagi. Ostatnie lata nie należały do najłatwiejszych. Zmieniła jednak menu i udało się! Ona także schudła niewiarygodnie dużo. W jednym z wywiadów przyznała, jak udało jej się tego dokonać: „Gdy wszędzie rozpowiadałam, że coś zrobię albo z czegoś zrezygnuję, wtedy nie udało mi się tego zrealizować. Czułam presję i przegrywałam z nią. Udało mi się schudnąć dopiero wtedy, gdy przestało to być moim celem”.

To nie jedyny sposób Christiny Aguilery na dietę. Artystka zmieniła codzienne menu, zaczęła pić dużo wody, jeść regularnie, pięć posiłków dziennie. Wykluczyła czerwone mięsa, ograniczyła słodycze i białe pieczywo. Jej dietetyk wprowadził absolutny zakaz podjadania między posiłkami. Zalecił też, aby przed snem nie objadała się. Miała kłaść się lekko głodna: „rener nauczył mnie, abym ostatni posiłek jadła na trzy godziny przed pójściem spać. Organizm nie musi walczyć wtedy z nadmiarem cukru i węglowodanów”.

5 motywujących kobiet, które schudły – America Ferrera

America Ferrera, czyli „brzydula” znana na całym świecie za sprawą serialu o tym samym tytule, zmieniła się w niezwykle piękną kobietę. Na oczach widzów z całego świata przeszła metamorfozę z brzydkiego kaczątka w zjawiskową piękność. Aktorka, tak jak i grana przez nią bohaterka, schudła prawie 15 kilogramów!
Wielka szkoda, że nie przyjmuje więcej propozycji filmowych i od czasów „Brzyduli” mogliśmy widzieć ją na ekranie tylko raz – grała w epizodzie w serialu „Żona idealna”.

Więcej o: