71-letnia Jeannie Rice przebiegła maraton w zastraszająco szybkim tempie. Pobiła swój rekord świata

Jeannie Rice to 71-letnia biegaczka, która po raz kolejny udowodniła, że wiek to tylko liczba. W Berlinie podczas maratonu pobiła rekord świata w swojej kategorii wiekowej, który sama ustanowiła w 2018 roku.

Choć mogłoby się wydawać, że w pewnym wieku nie da się przekraczać niektórych granic, to Jeannie Rice udowadnia, że dla niej nie ma to żadnego znaczenia. W 2018 roku Amerykanka podczas maratonu w Chicago zadziwiła cały sportowy świat. Wtedy na metę przybiegła z czasem 3:27:50. Wtedy chyba nikt nie przypuszczał, że rok później uda jej się złamać barierę. 

ZOBACZ TEŻ: Maraton. Jak przygotować się do maratonu? Plan treningowy do maratonu

Jeannie Rice podczas maratonu w Berlinie złamała barierę 3:25 

Czas, który osiągnęła Jeannie Rice w tym roku, jest "kosmiczny" i dla wielu amatorów biegania wręcz nieosiągalny. Biegaczka ukończyła maraton z czasem 3:24:48. Do 35 km każdą “piątkę” pokonywała w ok. 23 minuty. Później zwolniła, bo jak sama tłumaczyła, wiedziała, że już to ma.

Po części się cieszę, że nie zeszłam poniżej trzech godzin i 20 minut. Dzięki temu ciągle mam coś do osiągnięcia.

- powiedziała w rozmowie z portalem Runner's World

To, że niektórzy zawodnicy i biegacze biją swoje rekordy, nie jest zaskoczeniem, ale pobicie swojego wyniku o 3 minuty jest naprawdę imponującym osiągnięciem. 

Kolejną okazją do pobicia kolejnego rekordu 71-latka będzie miała w marcu przyszłego roku podczas maratonu w Tokio. Jednak to nie jedyny start, który planuje w 2020 roku. W styczniu Jeannie Rice wystartuje w półmaratonie w Neapolu. 

Rekord świata w maratonie kobiet 

Najszybszą kobietą na świecie na dystansie 42 km i 195 metrów jest Paula Radcliffe z czasem 2:15:25. Rekord ten ustanowiła w Londynie podczas maratonu w 2003 roku. Dodajmy, że Paula wtedy miała 30 lat. 

Zobacz też jakie wyzwanie chce podjąć Anna Lewandowska. W "Przerwie na kawę" zdradziła, że kusi ją jakiś bieg. 

Zobacz wideo

ZOBACZ TEŻ: Jak zacząć biegać, czyli "Dekalog początkującego biegacza"

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.