Diety Polaków - znamy najnowsze dane na temat wyborów rodaków

Polacy w przeciągu ostatniego roku prawie w ogóle nie stosowali diet eliminacyjnych. Takie wyznanie deklaruje ponad 76% badanych. Najnowsze dane CBOS-u ujawniają także wiele innych istotnych faktów na temat wyborów dietetycznych rodaków.

Z najnowszego raportu dotyczącego stosowania diet przez Polaków możemy wyczytać wiele ciekawych informacji. Już na początku wydaje się najciekawszy fakt, że Polacy prawie w ogóle nie eliminowali ze swojego jadłospisu żadnych produktów spożywczych. Natomiast prawie 24% badanych ograniczyło lub całkowicie wykluczyło spożycie niektórych produktów. Raport CBOS ujawnia także znacznie więcej ciekawych informacji. 

Najnowsze dane na temat wyborów dietetycznych rodaków

Z najnowszych badań CBOS wynika, że 77 proc. ankietowanych, którzy zdecydowali się na określony rodzaj diety eliminacyjnej, jest zadowolona z jej rezultatów, przy czym 49 proc. wyraża to zadowolenie w umiarkowany sposób, a 16 proc. deklaruje, że rezultaty nie są zadowalające.

Wyniki badań wskazują na to, że diety najczęściej stosują osoby mieszkające w dużych aglomeracjach miejskich, z wyższym wykształceniem oraz takie, które nie narzekają na warunki materialne. Ponadto, jak wynika z badań na swoją dietę najbardziej zwracają uwagę osoby w przedziale wiekowym od 18 do 24 lat. Nieco częściej diety stosowane są przez kobiety, niż przez mężczyzn. 

Ankietowane osoby odpowiadały na pytania dotyczące ogólnych zasad odżywiania. Często mówili także o ilości przyjmowanego jedzenia lub o regularności posiłków. Badani poruszali także tematy dotyczące sposobu przyjmowania warzyw i owoców, a także picia herbat ziołowych i stosowania ziół. 

Respondenci, którzy stosowali diety z powodów zdrowotnych, najczęściej kierowali się względami cukrzycowymi (25%) lub dolegliwościami układu pokarmowego (21%). 

Jak wskazują interpretatorzy wyników tego sondażu, rezultaty są mocno zbliżone do tych z 2014 roku. Wtedy to aż 55 proc. badanych deklarowało ograniczenie lub wykluczenie cukru i słodyczy, 34 proc. - tłustych potraw, a 23 proc. - ograniczenie bądź wykluczenie napojów alkoholowych. 

Polacy, jak widać, rozsądnie podchodzą do kwestii stosowania diet. Jak się często okazuje, dieta nie jest potrzebna do uzyskania smukłej sylwetki. Poznaj historię jednej z bohaterek, która przeszła super metamorfozę. 

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.