93-letnia gimnastyczka z Niemiec pokazuje, jak gibkie może być ciało człowieka w tym wieku

Johanna Quaas to 93-letnia gimnastyczka z Niemiec, która swoją kondycją i wytrzymałością fizyczną może zawstydzić niejedną dwudziestolatkę. Kobieta regularnie zachwyca publiczność swoimi zaskakującymi pokazami.

93-letnia Johanna Quaas wciąż zachwyca swoją kondycją i stawia poprzeczkę sportsmanom naprawdę wysoko. Jej kondycja jest fenomenalna, a gimnastyczne akrobacje na drążkach wciąż zbudzają niemały zachwyt wśród publiczności. Kobieta udowadnia także, że nie warto oceniać ludzi po wyglądzie. Nikt bowiem nie spodziewałby się, że w tym ciele staruszki kryje się tak wysportowany duch. 

93-letnia gimnastyczka z Niemiec pokazuje swoje umiejętności na drążkach 

Siwe włosy i zmarszczki typowe już dla tego wieku zupełnie nie zdradzają prawdziwej natury i charakteru gibkiej 93-latki. Johanna Quaas urodziła się w 1925 roku w Niemczech i zupełnie nie wyróżnia się z tłumu swoich rówieśników. Mało kto jest w stanie uwierzyć, że zapisała się do Księgi Rekordów Guinnessa jako najstarsza gimnastyczka na świecie. 

Wszystko staje się jednak jasne, gdy Johanna przystępuje do swojego treningu. Kobieta aktywnie ćwiczy od ponad 70 lat, a swoje pierwsze pokazy gimnastyczne organizowała jeszcze przed wybuchem II wojny światowej. Jej kariera sportowa została przerwana przez zamieszane związane z konfliktem militarnym, jednak tuż po jego oficjalnym zakończeniu wróciła do swojej pasji i zawodu. 

W 1945 roku przeniosła się do Weissenfels, gdzie zajmowała się prowadzeniem drużyny piłkarek ręcznych. Co ciekawe, w tamtym czasie gimnastyka była zakazana przez Sojuszniczą Radę Kontroli Niemiec. Zakaz trwał jednak tylko dwa lata i kobieta mogła wrócić do swojej pasji. 

Quaas przez cały czas aktywności zawodowej pomagała innym gimnastyczkom osiągnąć światowy sukces. W latach 60. XX wieku trenowała między innymi Christel Felgner czy Barbarę Dix, które świętowały swoje zwycięstwa na igrzyskach olimpijskich w 1964 roku. Kobieta poświęciła pasji całe swoje życie. W 2012 roku świat w końcu o niej usłyszał, a wszystko za sprawą kilku filmików na Youtube, na których 86-letnia wtedy gimnastyczka pokazywała swoje umiejętności. Leciwa sportsmenka odwiedziła także kilka programów telewizyjnych, a jej historia stała się rozpoznawalna. We wrześniu 2012 roku Johanna Quaas została oficjalnie najstarszą gimnastyczką świata i wtedy została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa.

Więcej o:
Komentarze (24)
93-letnia gimnastyczka z Niemiec pokazuje, jak gibkie może być ciało człowieka w tym wieku
Zaloguj się
 • rattus-rattus

  Oceniono 13 razy 13

  Niesamowita kobieta!

 • 2fat

  Oceniono 12 razy 12

  Dla ludzi po 40-ce problemem staje się motywacja. Ale kiedyś przypadkiem odkryłem jak fajne uczucie dają endorfiny a może testosteron po ćwiczeniach i mam zamiar naśladować w miarę sił tę babcię.

 • baaag

  Oceniono 8 razy 8

  Najlepszy dowód że warto cwiczyć w każdym wieku. Przecież nie dostała tej sprawności tylko w genach, to praktyka.

 • kotkabura

  Oceniono 6 razy 6

  "zamieszanie związane z konfliktem militarnym" - tak może napisać ktoś kto nie rozumie, ani co się działo w latach trzydziestych w Niemczech ani czym dla wszystkich Niemców była II wojna.światowa.

 • andrzej6404

  Oceniono 6 razy 4

  z szacunkiem do osiagniec starszej Pani bo to rzeczywiscie kondycja do pozazdroszczenia czy godna nasladowanie, ale te pierdoly jakie wypisuje Gazeta Wyborcza- cyt.Jej kariera sportowa została przerwana przez zamieszane związane z konfliktem militarnym, jednak tuż po jego oficjalnym zakończeniu wróciła do swojej pasji i zawodu. - czy wy tam piszecie nowa historie Europy i Swiata - na tyle zblatowalo wam szare komorki ze II wojne Swaita nazywacie konfliktem militarnym.Marny szef naczelny , marny redaktor naczelny i marna Gazeta Wyborcza.

 • romikus

  Oceniono 3 razy 3

  Podnieś wiek emerytalny!!!

 • domektomek

  Oceniono 2 razy 2

  Aby w tym wieku osiągnąć taką sprawność trzeba przez całe życie:
  --- być zdrowym
  ---- być szczupłym
  ---- trenować wyczynowo w latach młodości i stale podtrzymywać kondycję w starszym wieku
  ---- mieć w swoim życiu dużo, dużo szczęścia i dobre geny.
  Powodzenia.

 • 1pytanie

  Oceniono 10 razy 2

  W Polsce miałaby zakaz pobierania emerytury aż do śmierci.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX