Modelka plus size dzieli się swoimi odważnymi zdjęciami i pokazuje, na czym polega body positive

Tabria Majors to znana modelka plus size. Pomimo tego, że waży ponad 100 kilogramów, ceniona jest za swoje podejście do naturalnego piękna i kobiecości. Ostatnio znów opowiedziała o swoich doświadczeniach z body positive.
Zobacz wideo

Tabria Majors to jedna z tych modelek plus size, którą obserwuje na instagramie ponad milion użytkowników. Dziewczyna dzieli się swoimi zdjęciami zarówno z sesji, jak i ze swojego życia prywatnego. W ostatnim wywiadzie dla Woman's Health zdradziła, co myśli o nurcie body positive i jakie ma podejście do swojego ciała. 

Tabria Majors opowiada o swoim podejściu do ciała 

Jak przyznaje sama Majors, jej waga wynosi obecnie nieco ponad 100 kilogramów. Modelka jednak czuje się idealnie w swoje skórze i bez obaw podkreśla to w wielu udzielonych wywiadach. Często zdarza się jej jednak spotkać z negatywną opinią społeczeństwa, które uważa, że jej ciało jest niedoskonałe i brzydkie. 

"Chciałabym nie musieć ćwiczyć tak, jak ty", "Zazdroszczę, że jesz tylko śmieciowe jedzenie i się tym nie przejmujesz" - tego typu wypowiedzi zdarza jej się słyszeć niemal codziennie.

 

Tabria jednak stara się walczyć z takimi stereotypami. Modelka jest niezwykle aktywna fizycznie i chwali się tym przy każdej okazji. Odczuwa dumę ze swojej siły, a obecnie ćwiczy intensywnie w trakcie treningów interwałowych

Jak sama przyznaje, zdarzały się jej sesje zdjęciowe, podczas których jej szczuplejsze koleżanki miały za zadanie ćwiczyć kickboxing albo wykonywać skomplikowane ruchy, a ona miała jedynie spacerować. 

Dobra, a może daj mi skakankę albo pozwól mi zrobić coś bardziej skomplikowanego? Mogę zrobić cokolwiek?

Odpowiadała wtedy zazwyczaj zniesmaczona modelka. Tabria walczy o to, by modelki plus size miały takie samo prawo reklamować odzież - czy to normalną, czy sportową - jak ich szczuplejsze koleżanki. Przez lata media nazywały tłuszcz czymś złym. Majors twierdzi, że ona jest w świecie modelingu właśnie po to, by to zmienić. 

Ruch body positive został wymyślony przez kobiety, które noszą większe rozmiary i które pragnęły akceptacji społeczeństwa dla swojego wyglądu. Dziewczyna dodaje, że dopóki marki nie zmienią swojego podejścia do wyglądu modelek na bardziej otwarte, niewiele zmieni się w kwestii akceptacji ciała w reklamie. Nawet jeśli firmy zaakceptują modelki z rozmiarem 40, to nadal będą takie, które będą nosiły rozmiar 42 i więcej. 

Dla Tabrii Majors najważniejsze jest, by pokazywać i uświadamiać inne kobiety, że każdy rozmiar jest w porządku. Wiele osób pyta modelkę o to, kto jest jej inspiracją, by być tak silną kobietą. Dziewczyna odpowiada: 

Siłę czerpię z wewnętrznych podróży. Patrzę na siebie i wyciągam wnioski. Wiele dały mi lata dorastania! 

Tabria Majors bezsprzecznie promuje ruch body positive i jest najlepszym przykładem na to, że można osiągną sukces jako modelka plus size. Modelka nieustannie walczy o zmianę podejścia firm do pluz size, a jej poczynania śledzi naprawdę wiele osób. 

 
 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.