Valentina Sampaio. Transpłciowa modelka, którą właśnie zatrudniło Victoria's Secret

Valentina Sampaio jest transpłciową modelką, która właśnie dołączyła do zaszczytnego grona Victoria's Secret. To ogromny krok marki, która do tej pory kojarzona była z określonym kanonem piękna.
Zobacz wideo

Która z modelek nie chciałaby znaleźć się w gronie aniołków Victoria's Secret? Przez wiele lat kobiety pokazujące się w kampaniach, czy na wybiegach marki musiały mieć określone cechy. Przede wszystkim powinny być szczupłe, wysportowane i piękne. Jakiś czas temu Victoria's Secret poinformowało, że do ich szeregów dołączy modelka plus size - Barbara Plavin. Oczywiście nie obyło się bez kontrowersji, bo fani dziewczyny uważali, że rozmiar 38, który nosi Palvin, nie może być uważany za plus size. 

Tym razem marka zatrudniła modelkę transpłciową Valentinę Sampaio, która poinformowała o tym na swoim Instagramie, wrzucając zdjęcie z sesji dla Victoria's Secret PINK. 

 

Kim jest Valentina Sampaio? 

To 22-letnia brazylijska modelka, która jako dziesięciolatka zmieniła płeć. W jednym z wywiadów Valentina Sampaio wspomina o tym, że wszyscy wspierali ją w tej decyzji. 

Wszyscy w mojej wiosce byli dla mnie wspaniali. Mimo mojej odmienności nie doświadczyłam żadnych aktów nietolerancji.

Okazuje się, że Valentina na swoim koncie ma już kilka udanych współprac. Zaliczyć do nich można, chociażby okładkę w brazylijskim wydaniu magazynu Vogue. Ponadto Sampaio chodziła w pokazie Balmain, była twarzą w kampanii Philipa Pleina, czy reklamowała kosmetyki Loreal. To tylko nieliczne z jej sukcesów. Na jej Instagramie możemy znaleźć sporo okładek z modelką w roli głównej. 

Nie da się ukryć, że krok Victoria's Secret można zaliczyć wręcz do historycznych, bo przypomnijmy, że do tej pory w pokazach i kampaniach brały udział tylko "idealne" modelki. 

ZOBACZ TEŻ: Victoria's Secret ma nowego aniołka. Ciało Barbary Palvin różni się od innych modelek

ZOBACZ TEŻ: Modelka z bielactwem podbija świat mody. Winnie Harlow debiutuje u Victoria's Secret

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.