Przerwa na kawę z Jakubem Przygońskim. "Kiedy przesiadłem się do samochodu cała moja rodzina odetchnęła z ulgą"

Jakub Przygoński to jeden z najbardziej utytułowanych kierowców rajdowych w Polsce. Na początku roku zajął czwarte miejsce w jednym z najcięższych wyścigów świata, czyli Dakarze. Jakie ma plany na przyszłość?

Jest jednym z najszybszych kierowców rajdowych na świecie, ale kiedy zadawał prawdo jazdy jako 17-latek, egzaminator powiedział mu, że jechał za... wolno! Teraz jeździ bardzo szybko, ale jak sam przyznał, egzamin to miała być tylko formalność, bo po raz pierwszy zaczął szybko jeździć w wieku 12 lat, wtedy to były jednak motory.

Jakub Przygoński praktycznie już zaczął przygotowania do kolejnego Dakaru, który odbędzie się na początku przyszłego roku. Choć mogłoby się wydawać, że trening w samochodzie to jedyna rzecz, którą kierowcy rajdowi robią, przygotowując się do takiego wyścigu, to nic bardziej mylnego. W "Przerwie na kawę" Kuba zdradza, że jednym z ważniejszych punktów na liście przygotowań, jest bieganie. Jak wyglądają treningi, czy podczas wyścigu można jeść i jaki jest cel na przyszły rok? Zobaczcie nowy odcinek z Jakubem Przygońskim

Zobacz wideo

ZOBACZ TEŻ: Tokio 2020. Medale igrzysk olimpijskich pochodzą z recyklingu m.in. z telefonów komórkowych

ZOBACZ TEŻ: Ile znani sportowcy zarabiają na Instagramie? Dużo. Cristiano Ronaldo prawie 1 mln za post

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.