5 najdziwniejszych diet, których nie znałaś!

Poznałaś już naprawdę wiele dziwnych sposobów na szybką utratę wagi? Wiele z nich wciąż Cię szokuje? Pomyśl, że na świecie istnieje znacznie więcej wyszukanych diet, o których nie miałaś pojęcia. Oto niektóre z nich!
Zobacz wideo

Do tej pory, zarówno w mediach społecznościowych, jak i w telewizji, przewinęło się naprawdę wiele diet, które miały czynić cuda. Ich fantazyjność i wymyślność nieraz nie mieściły się wprost w głowie. Jednak, co najważniejsze, wciąż było o nich głośno! 

Także znani celebryci i gwiazdy showbiznesu specjalizują się w testowaniu coraz to bardziej wymyślnych diet i sposobów na odchudzanie. Z jakim efektem? Czasem lepszym, czasem gorszym. Nie zmienia to jednak faktu, że takie kuracje cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony mediów! Oto niektóre z najciekawszych propozycji dietetycznych! 

1. Dieta śpiącej królewny 

Dieta bezpośrednio nawiązuje do jednej z bajek Disneya. Dieta polega na spaniu przez większość doby, co pozytywnie wpływa na brak odczuwania głodu. "Im więcej śpisz, tym mniej jesz" - tak brzmi domena tej kuracji. Co ciekawe, podobno stosował ją sam Elvis Presley!

2. Dieta niemowląt

Polega ona na spożywaniu jedynie jedzenia, które jest łatwe do strawienia. W ciągu dnia powinno się zjeść około 14 słoiczków takich przetworów dla niemowląt. Opcjonalnie przewidziany został jeden lekki posiłek. Dietę tę upodobała sobie Reese Witherspoon. Taki jadłospis zapewnia minimum kaloryczne przewidziane na dzień, choć warto mieć na uwadze fakt, że dzieci mają zupełnie inne zapotrzebowanie witaminowe niż dorośli. 

3. Dieta widelcowa

Jej zasady są dziwne i dla niektórych mocno niejasne. Trzeba pozbyć się z kuchni noży i łyżek. Dieta ta polega na spożywaniu jedynie potraw, które można spożyć widelcem. Zgodnie z wytycznymi, dziennie można zjeść jedynie trzy posiłki. 

4. Dieta ciasteczkowa

Już jej nazwa brzmi absurdalnie, choć wymyślił ją doktor - Sanford Singel. Według niej należy jeść jedynie własnoręcznie przygotowane ciasteczka z owca, ryżu i otrębów. Te składniki hamują uczucie głodu! Dozwolony jest tylko jedne normalny posiłek w ciągu dnia. Niektóre źródła podają, że stosował ją były mąż Madonny, Guy Ritchie. 

5. Dieta tęczowa

Tę kurację stosowała swego czasu Christina Aguilera. Jadłospis tej diety jest tak skonstruowany, by zawierał odpowiednią ilość składników odżywczych, w tym błonnika. Jej limit kaloryczny to 1200 kcal.Każdy dzień tygodnia podporządkowany jest konkretnemu kolorowi. Pierwszy dzień ma kolor żółty, drugi - czerwony, trzeci - fioletowy, czwarty - zielony, piąty - pomarańczowy, szósty - biały i ostatni - łączy wszystkie kolory tęczy. 

W diecie można uwzględnić odrobinę chudego mięsa, ryby. Dwa lub trzy razy dziennie należy zjeść produkty zbożowe. 

Wszystkie te diety brzmią naprawdę dziwnie, jednak są nieustannie stosowane przez osoby z całego świata. To naprawdę niesamowite zjawisko, które ani odrobinę nie traci na sile. Istnieje znacznie więcej niedorzecznych i szalonych sposobów na odchudzanie, o których społeczeństwu się nie śniło. Zapewne ten trend utrzyma się jeszcze przez dobrych kilka lat. Ciekawe, jaka następna dieta zostanie wymyślona? 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.