Nienaturalnie szerokie biodra, a do tego wąska talia i niesamowicie szczupłe łydki - taki opis składa się na typ sylwetki, powszechnie nazywany "zębem mądrości". Podobieństwo istnieje, jednak w takim wyglądzie nie ma ani odrobiny zdrowego rozsądku.
Kim Kardashian i Lauren Gooder, to między innymi one zapoczątkowały ten trend w social mediach. Niepokojące trendy w internecie sięgają jednak dużo wcześniej. Pierwszym z nich była szczelina między udami, która miała symbolizować fit figurę i zdrowy wygląd. Smukłe nogi, które nie stykają się kolanami, stały się marzeniem tysięcy nastolatek. Później przyszedł czas na "most bikini", czyli eksponowanie talii, która była tak wąska, że noszona bielizna wyglądała, jakby została zawieszona na samych biodrach.
Kobiety coraz odważniej próbowały osiągnąć tak mocno pożądany wygląd. Sytuacji nie ułatwiała wszechobecna moda na taki wygląd i presja społeczna, by w końcu wyglądać jak "najpiękniejsze" kobiety. Spirala udostępnień zdjęć i wymieniania się fotografiami na instagramie zdawała się nie mieć końca.
Do głosu w końcu doszli eksperci od zdrowia psychicznego. To właśnie oni głośno ostrzegli przed nadmierną gonitwą za niezdrowym wyglądem. Nieustanne dążenie do nierealistycznych ideałów bardzo szybko prowadzi do zaburzeń odżywiania.
Pomimo tych wszystkich ostrzeżeń, ostatnio w mediach pojawił się jeszcze jeden trend - sylwetka w typie "zęba mądrości". Jest to ekstremalna wersja klepsydry. Można powiedzieć, że gwiazda social mediów - Kim Kardashian, stała się pionierką tego przedziwnego i nienaturalnego wyglądu.
Wielu, obserwujących ten trend z boku, zadaje sobie pytanie, jak te wszystkie kobiety osiągnęły taki wygląd. Na myśli przychodzą oczywiście niezdrowe operacje plastyczne i zabiegi kosmetyczne, a bardzo często takie scenariusze się potwierdzają. Co ciekawe, wiele z instagramowych celebrytek twierdzi, że taki wygląd osiągnęły, dzięki zdrowemu żywieniu i ćwiczeniom.
Kim Kardashian mówi, że ćwiczy sześć razy w tygodniu. Jej siostra, Kylie, zawierza kremom wzmacniającym pośladki. Utrzymują, że plotki o operacjach są nieprawdziwe. Prawda jednak do dzisiaj nie została poznana, a nierealna figura "zęba mądrości" coraz częściej prowadzi do licznych zaburzeń odżywiania i problemów psychicznych.