Milenialsi wcale nie są najbardziej aktywną grupą na siłowni. Dawno prześcignęli ich 65-latkowie

Na brytyjskich siłowniach jeszcze do niedawna można było spotkać głównie 20-latków. Spragnieni aplauzu i znania, zamieszczali zdjęcia z codziennych treningów. Wszystko jednak się zmienia - wyprzedzili ich 65-latkowie!
Zobacz wideo

Jeszcze do niedawna to właśnie 20-latkowie byli spragnieni ruchu i poklasku dla swoich osiągnięć na siłowni. Byli skłonni do wydawania dużych pieniędzy na karnety i niezwykle chętni do dzielenia się zdjęciami z sali treningowej z wiele mówiącym hasztagiem #fitnessgoals. Jednak okazuje się, że to nie oni są najbardziej aktywną fizycznie grupą w Wielkiej Brytanii. 

Badanie, które zostało przeprowadzone w Anglii na grupie ponad 7600 osób wykazało, że 44% osób powyżej 65 roku życia uprawia sport osiem razy lub więcej w miesiącu. To niesamowity wynik! Na drugim miejscu znajdują się grupa osób w wieku 55-64. Ciekawe, że zaledwie 29% osób w wieku od 25 do 34 lat twierdzi, że na ćwiczenia poświęca tyle samo czasu, co wcześniej wymienione grupy wiekowe. 

To badanie ujawniło także, że osoby uprawiające sport w wieku powyżej 65. roku życia do ćwiczeń podchodzą niezwykle sumiennie. 

Jakie sporty są najchętniej uprawiane przez osoby starsze?

Starsi ludzie najchętniej jeżdżą na rowerze, uprawiają trekking lub camping. Równie chętnie praktykują jogę lub pilates, tenis, wędkarstwo i bieganie. Wyniki tego badania zostały opublikowane przez Decathlon w Decathlon Activity Index 2019. 

Wnioski, jakie płyną z tego badania są proste:

Starsi ludzie pragną pozostać aktywni fizycznie. Ćwiczenia wykonują sumiennie i z zaangażowaniem. - tłumaczy Nicola Barnabo, menedżer sportu fitness w Decathlon 

Może to także wynikać z faktu, że osoby te są bardziej świadome korzyści zdrowotnych, które wynikają z ćwiczeń. Aktywność fizyczna pozostaje niezwykle ważna dla osób starszych, także ze względu na ich funkcjonowanie w społeczeństwie. Stają się oni bardziej obecni w przestrzeni publicznej, mają większy wpływ na swoje życie i świata dookoła. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.