Marka Nike wypuściła nowy model buta, który wygląda jak... żelazko!

Nike nie przestaje zaskakiwać. Już wkrótce w ofercie marki pojawi się nowy model butów Air Max - FF720. Jest to hybryda sandałów i sneakersów. Jego design już wywołał pewne kontrowersje wśród internautów, którzy porównali te buty do żelazka.
Zobacz wideo

Nike jest niewątpliwym guru wśród sportowych marek. To właśnie Nike kreuje światowe trendy w modzie sportowej oraz streetstyle'owej. Bardzo często, innowacyjne pomysły marki zaskakują i zbierają pozytywne opinie konsumentów. Tak było właśnie z manekinami plus size, które pojawiły się w londyńskim sklepie Nike. Światowy gigant już od wielu sezonów "celebruje różnorodność sportu" i próbuje zerwać z promowaniem nierealnych kształtów (do swoich kampanii reklamowych często angażuje modelki, które wcale nie noszą rozmiaru 34 czy 36). Najnowszy projekt marki wzbudził jednak spore kontrowersje i stał się obiektem żartów wśród internautów.

Nowy model butów Nike wygląda jak żelazko

W sieci opublikowano nowy model butów Nike, który już wkrótce trafi do sprzedaży. Niestety, jak się okazało, ten model sneakersów nie przypadł do gustu wielbicielom marki. Model Air Max FF720 - bo to właśnie o niego chodzi - stał się obiektem żartów. Nowa propozycja Nike to kombinacja sandałów i sneakersów na klasycznej dla Air Max'ów powietrznej podeszwie. Internauci jednogłośnie stwierdzili, że wyglądają one jak żelazko, a w sieci już krąży mnóstwo przerobionych zdjęć.


Oburzone są także osoby z organizacji feministycznych. Wszystko ze względu na to, iż buty w kształcie żelazka prawdopodobnie będą w sprzedaży jedynie w wersji dla kobiet, co może być odbierane jako utrwalanie stereotypu kobiety zajmującej się wyłącznie domem. 

Jak myślicie, zamieszanie powstałe w Internecie pomoże, czy raczej zaszkodzi w sprzedaży tego modelu butów?

Zobacz także: Nowa kampania Nike "Dream Further" poruszyła internautów

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.