Popularna blogerka fitness - Kate Writer - skrytykowała obsesyjne odchudzanie

Kate Writer to blogerka fitness, która zyskuje coraz większą popularność. Teraz zrobiło się o niej szczególnie głośno, ze względu na wyznanie, które umieściła na swoim Instagramie, krytykując obsesyjne odchudzanie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że sama kilka lat temu schudła ponad 50 kg. Jednak to właśnie jej zmiana była impulsem do tego posta.
Zobacz wideo

Kate Writer pochodzi z Australii i od kilku lat prowadzi profil na Instagramie, na którym zgromadziła już ponad 133 tys. obserwatorów. Swoją przygodę z social mediami, blogerka rozpoczęła od pokazania efektów swojej metamorfozy. Kate schudła wówczas ponad 50 kg i bardzo pilnowała swojej wagi oraz figury, co niemal przerodziło się w obsesję. Po jakimś czasie jednak ponownie przytyła, przyznając, że jest teraz znacznie szczęśliwsza i nie skupia całego swojego życia woków swojej wagi. Wyznała również, że woli być grubsza i mieć przy tym swobodę w jedzeniu, niż mieć szczupłą sylwetkę, obsesyjnie się ważyć oraz liczyć kalorie - nawet te w liściach sałaty. 

Blogerka fitness - Kate Writer - skrytykowała obsesyjne odchudzanie

Ostatnio, na swoim Instagramie, Kate opublikowała obszerny wpis, w którym skrytykowała obsesyjne odchudzanie oraz otwarcie powiedziała o tym, że odchudzanie nie jest lekarstwem na budowanie pewności siebie:

- "Utrata wagi nie jest lekarstwem na brak akceptacji swojego ciała. Kiedy utknęłam w mentalności dietetycznej, wciąż myślałam, że im mniej ważę, tym bardziej kocham siebie. Że im jestem chudsza, tym będę szczęśliwsza. Że im niższą liczbę pokazuje waga, tym jestem więcej warta. I wiesz co, stawałam się coraz chudsza i bez względu na wszystko, to nigdy nie wystarczyło. Zawsze znajdowało się coś do poprawy. Więcej kilogramów do stracenia lub osiągnięcie jeszcze mniejszego rozmiaru - jak bardzo złe jest takie myślenie! Zmiana ciała nie poprawia w magiczny sposób obrazu swojego ciała, w rzeczywistości dla mnie to znacznie pogorszyło moje postrzeganie siebie. Dopiero, jak zdałam sobie sprawę, że moja wartość nie jest podyktowana moim wyglądem ani wagą, mogłam skupić się na innych rzeczach! Byłam w stanie mniej przejmować się moim ciałem, a bardziej tym, kim jestem i rzeczami, które naprawdę mają znaczenie w moim życiu. Pomyśl o tym, że ci, którzy w zdrowy sposób postrzegają swoje ciało, wcale nie są najchudszymi spośród nas. Są tymi, którzy wiedzą, że mają wartość i to znacznie większą niż jedynie ich wygląd. Obsesyjne odchudzanie nie jest lekarstwem na brak samoakceptacji" - napisała Kate na swoim Instagramie.

 

Zobacz także: Blogerka schudła i stała się fit celebrytką. Przez rok ukrywała, że znowu przytyła

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.