Ida Nowakowska: tancerka, aktorka, prezenterka i osobowość telewizyjna. Kiedy rozpoczęła się jej kariera?

Kariera Idy Nowakowskiej w ostatnich latach nabrała rozpędu, ona sama jednak od dawna pracuje na sukces w show-biznesie. Jak zmieniła się Ida Nowakowska? Skąd wziął się w jej życiu taniec?

Ida Nowakowska-Herndon, bo tak brzmi jej pełne nazwisko, urodziła się 7 grudnia 1990 roku w Warszawie. Jest córką zmarłego w 2014 roku pisarza Marka Nowakowskiego. Od dziecka jej największą pasją jest taniec i to z nim postanowiła związać swoje życie zawodowe.

Ida Nowakowska: wykształcenie

Tancerka odebrała bardzo staranne wykształcenie. W Warszawie ukończyła znaną z wysokich wymagań Ogólnokształcącą Szkolę Baletową im. R. Turczynowicza. Później wyjechała do Stanów Zjednoczonych by studiować na Uniwersytecie Kalifornijskim. Ida Nowakowska uczyła się tam tańca, aktorstwa i śpiewu. Zgłębiała też stosunki polityczne.

Ida Nowakowska: taniec

Ważne miejsce w jej życiu zawodowym zajmuje Teatr Muzyczny Roma w Warszawie. Widzowie mogli podziwiać ją tam w musicalach: Piotruś Pan, Taniec Wampirów, Koty i Upiór w operze. Pracowała też w Studio Buffo Janusza Józefowicza, gdzie pojawiła się w przedstawieniach Metro oraz Romeo i Julia. Występowała też na amerykańskich scenach. W nowojorskiej Metropolitan Opera tańczyła w balecie La Bayadere, a w Lincoln Center zagrała główna rolę w sztuce Reel to Real. Ida Nowakowska wielokrotnie próbowała też sił w konkursach tanecznych – w 2007 wygrała Ogólnopolski Konkurs Tańca w Gdańsku, a dwa lata później festiwal baletowy „Złote Pointy” w Szczecinie. Prawdziwym przełomem w karierze była jednak pierwsza edycja programu TVN You Can Dance – po prostu tańcz. Co prawda Ida zajęła w nim odległe miejsce, jej talent został jednak dostrzeżony. W 9. edycji show Nowakowska była już jurorką, podobnie jak w programie Dance Dance Dance. Gwiazda została też prezenterką telewizyjną – prowadziła programy Przymierzalnia (2008), Bake off Junior (2018) i Pytanie na śniadanie (2019).

Ida Nowakowska: aktorstwo

Choć w Polsce gwiazda znana jest głównie z programów rozrywkowych, ma na koncie niemały sukces filmowy. Nowakowska wystąpiła w filmie Poza zasięgiem u boku Stevena Seagala. Widzowie mogą ją też kojarzyć z filmu Sala Samobójców, w którym zagrała niewielką rolę.

Ida Nowakowska: mąż

W USA Nowakowska nie tylko zdobyła wykształcenie artystyczne, lecz także poznała ukochanego. Jej mąż to Jack Herndon, kolega ze studiów. Para poznała się na pierwszym roku. Tancerka zdradziła mediom, że z jej strony nie była to miłość od pierwszego wejrzenia, uczucie dojrzewało w niej przez kilka lat. Ida Nowakowska i Jack Herndon wzięli ślub w polskiej parafii w Los Angeles, w otoczeniu rodziny i przyjaciół.

Ida Nowakowska: wygląd

Ida Nowakowska zachwyca wysportowaną sylwetką. Jej wzrost to 168 cm. Wyrzeźbione ciało zawdzięcza ciężkim treningom tanecznym. Gwiazda przyznaje, że trudno jej zabrać się do innej aktywności fizycznej, bo tworzenie choreografii bardzo ją pochłania. Według niej taniec to nie sport, a sztuka, angażująca ciało i umysł poprzez połączenie rytmu, muzyki i ruchu. Tancerka deklaruje zamiłowanie do słodyczy, jednak stara się, by jej dieta była zdrowa. Na Instagramie fani mogą podziwiać godną pozazdroszczenia elastyczność Nowakowskiej, która z lekkością demonstruje na zdjęciach najtrudniejsze pozycje. Nowakowska to naturalna brunetka o orientalnej urodzie, obecnie jednak jej włosy są delikatnie rozjaśniona. Wygląda na to, że kariera Idy Nowakowskiej dopiero się rozkręca i niejednokrotnie jeszcze o niej usłyszymy.

Więcej o:
Copyright © Agora SA