Kasia Dziurska. Kim jest Katarzyna Dziurska? Czy stanowi konkurencją dla Ewy Chodakowskiej i Anny Lewandowskiej

Katarzyna Dziurska jest polską trenerką personalną i instruktorską fitness. Może pochwalić się naprawdę sporymi osiągnięciami sportowymi. Czemu zawdzięcza swój sukces? Jakimi sportami się zajmuje?

Katarzyna Dziurska urodziła się 19 lutego 1988 roju w Nidzicy. Przyszła na świat w nauczycielskiej rodzinie. Jest córką Anny i Andrzeja Dziurskich. Jej mama przez lata uczyła języka polskiego w jednej z nidzickich szkół – konkretniej w Zespole Szkół numer 1 w Nidzicy. Niestety mama Katarzyny Dziurskiej zmarła w 2017 roku. Ciężko chorowała.

Kariera sportowa Katarzyny Dziurskiej

Kasia Dziurska ze sportem była związana od najmłodszych lat. Już jako sześciolatka rozpoczęła treningi tańca hip hop oraz dancehall. Brała udział w wielu zawodach tanecznych – zarówno w Polsce, jak i zagranicą. W 2010 roku wystąpiła nawet w teledysku „Astropunk” zespołu Blenders. Tańczyła także jako cheerleaderka w zespole „Cheerleaders Prokom Gdynia”, z którym występowała podczas meczów NBA, na które jej grupa została zaproszona przez koszykarza Marcina Gortata.

Do wspomnianego zespołu cheerleaderek trafiła na studiach. Ukończyła studia magisterskiej w gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Zdobyła tytuł w dwóch specjalnościach – trenera personalnego oraz instruktora fitness.

Zarówno w trakcie studiów, jak i po wciąż brała udział w różnych gimnastycznych i sportowych konkursach. Dziurska na swoim koncie ma kilkanaście medali z zawodów kulturystycznych. Z ważniejszych osiągnięć w 2017 roku zajęła drugie miejsce w europejskim konkursie Fitness Gimnastycznym Arnold Classic Europe. Przede wszystkim jednak jest jednak Mistrzynią Świata w Fitness Figure Classic, Mistrzynią Europy Bikini Fitness oraz wielokrotną Mistrzynią i Wicemistrzynią Polski w Fitness Soft.

Obecnie Kasia Dziurska jest jedną z popularniejszych instruktorek fitness w Polsce. Na jej Instagramie śledzi ją ponad 375 tysięcy osób (stan na maj 2019). Tym samym depcze po piętach Ewie Chodakowskiej i Annie Lewandowskiej. Tę pierwszą obserwuje 1,6 mln osób, a tę drugą 2,2 mln followersów. Różnica z jednej strony jest znacząca, z drugiej jednak strony kariera Kasi Dziurskiej nabiera tempa.

Świadczy o tym choćby fakt, że coraz częściej możemy ją oglądać w charakterze ekspertki fitness w telewizji. Występuje choćby w programach śniadaniowych – „Pytanie na śniadanie” emitowanym w Telewizji Polskiej oraz „Dzień dobry TVN”, który możemy oglądać codziennie w TVN-ie. W tych programach występuje jako instruktorka fitness i trenerka personalna, ale w telewizji mogliśmy podziwiać ją także w innej roli. W 2018 roku wystąpiła w „Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami”, a w 2019 roku w „Dance, Dance, Dance”.

W „Tańcu z gwiazdami” zajęła wysokie, drugie miejsce! Tańczyła w parze z Tomaszem Barańskim i palmę pierwszeństwa oddali oni tylko Beacie Tadli i Janowi Klimentowi.

Życie prywatne Kasi Dziurskiej

Katarzyna Dziurska mimo napiętego grafiku treningów oraz nagrań telewizyjnych ma także czas na życie osobiste. Od stycznia 2018 roku jest w szczęśliwym związku z trenerem personalnym i kulturystą Emilianem Gankowskim. Jako ciekawostkę warto wiedzieć, że grał on w piłkę nożną, ale sporty drużynowe nie przynosiły mu satysfakcji. W 2015 roku zdobył tytuł najbardziej motywującego ciała 2015 roku w plebiscycie portalu FitnessMotywatory.pl.

Jak przystało na prawdziwych sportowców, połączył ich sport. Zakochani poznali się na siłowni! 20 kwietnia 2019 sportowcy poinformowali o swych zaręczynach.

Dieta Kasi Dziurskiej

W rozmowie z portalem Myfitness.pl Kasia Dziurska przyznała, że ćwiczy pięć razy w tygodniu. Na co dzień pilnuje, aby jej dieta nie przekraczała 1900 kalorii. Oczywiście nieco zmienia kaloryczność i liczbę treningów, gdy przygotowuje się do zawodów.

Kasia Dziurska skrupulatnie pilnuje, aby pierwszy posiłek zjeść około 7.30-8.00. Kolejne posiłki spożywa około 11, 15, 18 i po 22.00. Najczęściej rozpoczyna dzień od owsianki, orzechów i odżywki białkowej. Na obiady chętnie je makarony pełnoziarniste i dania z ryżem oraz kaszą. Lubi kurczaka, indyka i ryby. Kolacja to dla niej zazwyczaj jajecznica, omlet z warzywami lub sałatka z kurczakiem. Nie zapomina także o zdrowych tłuszczach i chętnie dodaje do dań oliwę z oliwek.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.