Julia Wieniawa. Kiedy i jak rozpoczęła karierę? Czemu zawdzięcza nienaganną sylwetkę?

Popularność Julii Wieniawa zaczęła się od serialu "Rodzinka.pl". Rola Pauli, dziewczyny Kuby Boskiego, otworzyła jej drzwi do kariery. Od pierwszych odcinków serialu minęło już wiele lat. Co w tym czasie robiła Julia Wieniawa?

Julia Wieniawa, a właściwie Julia Wieniawa-Narkiewicz, urodziła się 23 grudnia 1998 roku. Przyszła na świat w artystycznej rodzinie. Jej ojciec – Konrad Wieniawa-Narkiewicz – jest nagradzanym i docenianym plastykiem. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Grafiki. Kształcił się także na ASP w Poznaniu, gdzie zdobył wykształcenie pedagogiczne. Natomiast na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie obronił doktorat. Od lat jego prace można podziwiać na wystawach w Polsce i zagranicą. Od lat pracuje także jako nauczyciel grafiki, rzeźby oraz malarstwa.

Zobacz: Julia Wieniawa wraca na siłownię. Mamy jej rozpisany trening

Matka Julii Wieniaw – Marta Wieniawa-Narkiewicz – z zawodu jest agentką nieruchomości. Jednak od pewnego czasu zawiesiła swoją karierę w branży mieszkaniowej i postanowiła pomóc córce. Została jej menadżerką.

Ma trzy młodsze, przyrodnie siostry: ze strony matki: Wiktorię i Kornelię Parzyszek, a ze strony swojego ojca: Alicję Wieniawę-Narkiewicz.

Julia Wieniawa-Narkiewicz ma wiele talentów. Jest aktorką, piosenkarką, modelką, prezenterką telewizycjną. Nie jest przesadą nazywać ją osobowością medialną.

Kariera aktorska Julii Wieniawy

Niewiele osób wie, że rola Pauli w popularnym serialu „Rodzinka.pl”, w którym występowała u boku między innymi Małgorzaty Kożuchowskiej i Tomasza Karolaka, nie była jej debiutem. Julia Wieniawa pierwsze kroki na scenie stawiała w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. Dodatkowo, w latach 2012–2014, występowała w musicalach razem z Autorską Szkołą Musicalową Macieja Pawłowskiego (także we wspomnianym Teatrze Muzycznym Roma), a także w projekcie Rock Opera „Szambalia” w reżyserii Macieja Pawłowskiego w Teatrze Rose w Londynie.

Przez lata uczęszczała na zajęcia aktorskie w Ognisku Teatralnym Machulskich, a także przygotowywała się do aktorstwa w Atelier Aktorskim Pilaszewskiej i Nowakowskiej.

Ale nie ukrywajmy. To 2012 rok był dla niej przełomowy. Wtedy do dołączyła do obsady serialu „Rodzinka.pl” i właśnie dzięki tej roli stała się rozpoznawalna. Kreacja Pauli pozwoliła jej na angaża w takich serialach jak „Klan”, „Pielęgniarki”, „Na dobre i na złe”, „Na Wspólnej”, „Druga szansa”, „W rytmie serca”. Role serialowe to nie wszystko. W ostatnich latach zagrała także w kilku filmach. Choćby w „Kobietach mafii” w reżyserii Patryka Vegi oraz „Kobietach sukcesu” w reżyserii Roberta Wichrowskiego.

Kariera muzyczna Julii Wieniawy

Julia Wieniawa ma także niepowtarzalny głos. Próbuje swoich sił także w branży muzycznej. W listopadzie 2015 nagrała swój debiutancki singel „Co mi jest”. A rok później, w 2016 roku, zaśpiewała gościnnie w utworze „Na zawsze” duetu Flirtini Heartbreaks & Promises vol. 3.

Pozostała działalność medialna Julii Wieniawy

Julia Wieniawa jest ulubienicą młodzieży i pokolenia obecnych dwudziestolatków. Dzięki niespadającej popularności kolejne firmy mianują ją swoją ambasadorką. Julia Wieniawa pojawia się na wielu bilbordach i występuje w licznych reklamach. Wystarczy tylko wspomnieć kilka z nich – choćby reklamy Orange, tamponów O.B., Plusa, Reeboka, Deichmanna.

Julia Wieniawa jest także bardzo aktywna w sieciach społecznościowych. Jej Instagram śledzi obecnie 1,2 mln osób (stan na maj 2019).

Życie prywatne Julii Wieniawy

W latach 2017–2018 była związana z aktorem i osobowością medialną Antonim Królikowskim. Ich związkiem żyła cała kolorowa prasa. Niestety nie przetrwała próby czasu i już w marcu 2019 media poinformowały, że aktorka jest w nowym związku. Jej wybrankiem jest muzyk Aleksander Milwiw-Baron.

Dieta i aktywność fizyczna Julii Wieniawy

Nie jest tajemnicą, że Julia Wieniawa wygląda spektakularnie, a figury może jej pozazdrościć wiele innych młodych aktorek. Gwiazda nie ukrywa, że ciężko pracuje na swój wygląd i codziennie walczy o swoje dobre samopoczucie. Mówi o walce, ponieważ niedawno, w jednym z wywiadów przyznała, że od lat cierpi na niedoczynność tarczycy. Musi więc włożyć wiele pracy w to, aby wyglądać tak jak wygląda, a dodatkowo tryskać dobrym humorem. Z racji choroby miewała nawet stany depresyjnej, więc postawiła na restrykcyjną dietę.

Zobacz: Oto ulubione miejsce treningowe Julii Wieniawy. "Na początku się bałam, bo tam jest niezły hardcore"

Julia Wieniawa z swojego menu wykluczyła gluten i laktozę. Dzięki takim restrykcjom czuje się lepiej psychicznie i zachowuje dobrą kondycję. Dodatkowo przekonuje, że stroni od jedzenia mięsa. Nie jest jeszcze wegetarianką, ale przymierza się do takiej diety. Twierdzi, że czuje się lepiej, gdy nie je mięsa.

W jednym z wywiadów Julia Wieniawa zdradziła także, że ćwiczy niemal codziennie. Nic dziwnego więc, że może poszczycić się tak zniewalającą sylwetką.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.