ADIDAS łączy siły z Missoni w hołdzie nowoczesnemu rzemiosłu

Herzogenaurach, 25 kwietnia 2019 r. - adidas Running ogłosił wspólny projekt z kultowąwłoską marką modową Missoni. Seria podkreśla precyzję wykonania i kunszt rzemieślniczy obumarek. Inspiracją do jej powstania był wizjonerski charakter założyciela adidas Adiego Dasslera oraz współtwórcy Missoni i biegacza olimpijskiego w jednej osobie, Ottavio Missoni.

Kolaboracja jest wyrazem hołdu dla bogatej historii niemieckiej marki, jej skupieniu na funkcjonalnie zaprojektowanych produktach, a także wizji mody Ottavio. Włoski sportowiec założył Missoni w latach 50. wspólnie z żoną Rositą. Marka znana jest z wykorzystywania ferii barw, niekonwencjonalnych deseni oraz innowacyjnych technik barwienia tkanin.

Kapsuła adidas x Missoni łączy estetykę marki z Varese z ergonomicznym podejściem projektowym brandu z trzema paskami. W efekcie linia stanowi fuzję stylu i sportowego DNA.

W kolekcji obecne są trzy wersje kolorystyczne modelu Ultraboost, wykorzystujące wspomnianą już technikę barwienia tkanej cholewki. Rezultatem jest pattern „flame”, z którego słynie Missoni. W podeszwie butów zastosowano kluczową technologię adidas, czyli responsywną piankę BOOST, zapewniającą biegaczom maksymalny zwrot energii przy każdym kroku.

W serii znajduje się również pełen zestaw odzieży, obejmujący kurtkę PHX, t-shirt Primeknit CRU oraz szorty Marathon 10, wszystkie wykonane w technologii adidas Primeknit. Rozwiązanie to zapewnia wentylację oraz stuprocentowy komfort noszenia. Każdy z produktów dostępny jest w opcji unisex, w dwóch wersjach kolorystycznych - multikolor oraz czarno/białej.

- Współpraca z Missoni jest bardzo bliska naszym sercom. Założyciele obu marek zbudowali je na tych samych wartościach - innowacyjności, kreatywności i wysokiej jakości rzemiośle. Połączenie ich inspirujących historii we wspólnej kolekcji kapsułowej było dla nas świetnym doświadczeniem. Praca zespołów obu marek idealnie się zazębiała, przenosząc nasze atuty na kompletnie inny poziom - mówi Craig Vanderoef, Senior Director, Product w adidas Running.

adidas x Missoniadidas x Missoni materiały prasowe

- Pomysł na wspólny projekt narodził się z faktu, iż obaj założyciele naszych brandów byli
niezwykłymi rzemieślnikami, którzy nieustannie przekraczali granice i wyznaczali standardy
w swoich branżach. Mamy nadzieję, że biegacze na całym świecie będą czerpali radość
z całej linii - dodaje Angela Missoni, Creative Director Missoni.

Zaangażowanie Missoni w projekt wyrastający z biegania wynika ze sportowych korzeni tej marki. Ottavio Missoni rozpoczął swoją karierę zawodową jako biegacz w wieku 16 lat, a w konsekwencji reprezentował Włochy w finale biegu na 400 m podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie, w 1948 r. Obecnie córka Ottavia, Angela Missoni, nadaje marce nowej energii, kreując nowe idee oraz trendy.

Kolekcja adidas x Missoni dostępna jest online od 24 kwietnia na stronie Missoni oraz na adidas.com od 25 kwietnia.

Więcej informacji znajduje się pod adresem adidas.com/running oraz na profilach @adidasrunning na Instagramie i Twitterze.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.