Polacy stworzyli aplikację, która pozwoli zmniejszyć ilość marnowanego jedzenia

Ilość jedzenia, która każdego dnia marnowana jest na całym świecie - przeraża. Przeciętny Polak w ciągu roku wyrzuca podobno aż 235 kilogramów resztek. W Polsce powstała właśnie pierwsza aplikacja, o nazwie "Foodsi", która ma na celu zmniejszenie liczby marnowanej żywności.
Zobacz wideo

Według badań przeprowadzonych w 2018 roku na potrzeby Federacji Polskich Banków Żywności wynika, że aż 42 proc. Polaków przyznaje, że zdarza im się wyrzucać żywność, a 35 proc. z nich robi to nawet kilka razy w miesiącu. Najczęściej wyrzucanymi produktami są pieczywo, warzywa, owoce, a także wędliny. Wszystko jednak wskazuje na to, że świadomość Polaków w tej kwestii jest coraz większa. Dowodem na to jest aplikacja "Foodsi", która nie tylko pozwoli zmniejszyć ilość wyrzucanego jedzenia, ale dzięki niej będzie można kupić jedzenie nawet 70 proc. taniej.

Aplikacja "Foodsi" stworzona przez Polaków, która pozwoli zmniejszyć ilość marnowanego jedzenia

Trzej przyjaciele: Mateusz Kowalczyk, Kuba Fryszczyn i Mikołaj Mikucki, wpadli na pomysł stworzenia aplikacji, ktora pozwoli walczyć z notorycznym wyrzucaniem dobrej żywności do śmieci, i tak właśnie powstała aplikacja „Foodsi”. Jest to innowacyjne i pierwsze w Polsce takie rozwiązanie, które pozwala użytkownikom kupować jedzenie w lokalach gastronomicznych nawet o 70 proc. taniej. Jak to działa? Za pośrednictwem aplikacji restauratorzy będą mogli sprzedawać jedzenie, które nie zostało kupione w ciągu dnia. Odbiór limitowanych porcji żywności będzie możliwy wieczorami.

Dużo produktów w restauracjach, jeśli się nie sprzeda, trafia do kosza. Data ważności tych wszystkich przekąsek, które widzieliśmy w kolejce do kasy kończy się wraz z dzisiejszym zamknięciem tego lokalu. Chcemy pomóc lokalom, które chciałyby ograniczyć ilość jedzenia wyrzucanego bez sensu do kosza. Taka kanapka, 5 minut po zamknięciu knajpy nadal jest bardzo dobra - mówią autorzy projektu w wywiadzie dla spidersweb.pl

Trzeb przyznać, że jest to świetny pomysł, z którego skorzystają zarówno właściciele lokali, którzy przestaną wyrzucać niesprzedaną żywność, jak i klienci, którzy będą mogli kupować smaczne posiłki znacznie taniej. A to wszystko przysłuży się naszej planecie! Brawo za świetny pomysł!

Zobacz także: Włosi mają knajpę, w której zamiast gotówką płacisz followersami z Instagrama

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.