Ikea wprowadza do swojej oferty wegańskie lody. Znamy ich skład

Sieć sklepów Ikea nie przestaje rozszerzać swojej oferty gastronomicznej o roślinne alternatywy. Po wegetariańskich klopsikach i hot-dogach nadszedł czas na popularne wśród klientów lody w wersji wegańskiej.
Zobacz wideo

Szwedzka marka Ikea jet jedną z tych, które chętnie odpowiadają na potrzeby klientów oraz panujących obecnie trendów. Jako, że rok 2019 - według brytyjskiego tygodnika "The Economist" - ma być rokiem weganizmu, Ikea postanowiła rozszerzyć swoją ofertę gastronomiczną o kolejny produkt dla osób będących na diecie roślinnej.

Ikea wprowadza do swojej oferty wegańskie lody

Już na początku kwietnia 2019 roku w menu bistro sieci sklepów Ikea pojawi się nowa wegańska pozycja. Obok roślinnych hot-dogów oraz klopsików, pojawią się również lody.
Na początek zdecydowano wprowadzić do oferty tylko jeden smak wegańskiego deseru - truskawkowy. Jeśli jednak roślinna wersja lodów będzie cieszyć się takim dużym zainteresowaniem jak wegetariańskie klopsiki czy hot-dogi, najprawdopodobniej szwedzki gigant wprowadzi do swojej oferty więcej smaków. Okazuje się bowiem, że wegańskie i wegetariańskie propozycje w Ikea cieszą się niesamowitą popularnością - i to na całym świecie!

Jaki jest skład wegańskiej wersji lodów z Ikea?

Wegańskie lody truskawkowe z Ikea Bistro są 100 proc. zrobione z naturalnych składników. Bazą roślinnych lodów z Ikea jest woda oraz truskawkowe puree. Mamy też dobrą wiadomość dla fanów zdrowego żywienia oraz osób na diecie - wegańskie lody dostępne w Ikea nie są słodzone cukrem, a naturalnym słodzikiem z jabłek i sokiem z winogron. Wegański jest także wafelek, w którym podawane są lody. Jedyne, czego do tej pory nie ogłoszono to cena, która - mamy nadzieję - nie będzie odbiegać od ceny standardowych lodów serwowanych w sieci Ikea.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.