McDonald's wprowadził do swojej oferty wegańskie nuggetsy oraz burgery

Sieć barów szybkiej obsługi McDonald's postanowiła wyjść swoim wegańskim klientom na przeciw i wprowadzić do swojej oferty bezmięsne burgery i nuggetsy. Jak się okazuje, w kilku krajach takie produkty są już dostępne. Czy wkrótce zawitają także do Polski?
Zobacz wideo

Sieć McDonald's chętnie odpowiada na potrzeby swoich klientów oraz podąża za jedzeniowymi trendami. Jednym z popularniejszych trendów stała się w ostatnim czasie dieta wegańska. Jak ogłosił brytyjski tygodnik "The Economist" - rok 2019 będzie właśnie rokiem weganizmu

McDonald's postanowił wyjść naprzeciw właśnie tym klientom, którzy wykluczyli ze swojej diety produkty pochodzenia zwierzęcego i wprowadzili do swojego menu roślinne alternatywy. Władze amerykańskiej sieci barów szybkiej obsługi powołały się na badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii, z których wynika, że co trzeci klient jest za rozszerzeniem menu o potrawy bezmięsne. Już w 2017 roku w Szwecji oraz Finlandii pojawił się McVegan i El Vegoo - kanapki, które mają w składzie stek sojowy, pikantny sos salsa oraz wegański sos McFeast.

Potrawy bez mięsa pojawiły się także w ofercie norweskiego McDonald'sa. Klienci mogą dostać tam kanapkę McFeast z kotletem z fasoli, musztardą, sałatą, pomidorem, cebulą, piklami oraz serem lub nuggetsy zrobione z ciecierzycy, kukurydzy, marchewki, ziemniaków, cebuli i kalafiora.

Okazuje się jednak, że potrawy nie są sprzedawane jako wegańskie, a jedynie wegetariańskie, co wytłumaczył rzecznik sieci McDonald's w Norwegii:

Potrawy są wegańskie jeśli chodzi o skład. Ponieważ jednak smażymy je w tym samym tłuszczu, co inne potrawy, musimy je sprzedawać jako wegetariańskie.

Na chwilę obecną nie wiadomo kiedy (i czy w ogóle) McDonald's wprowadzi wegańskie dania do oferty restauracji, które znajdują się na terenie Polski. Myślicie, że byłby to dobry pomysł? Skorzystalibyście z takiej oferty? 

Zobacz także: Przez 30 dni jadł tylko w McDonaldzie. Jakie były tego efekty?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.