Popularna youtuberka oskarżona o kłamstwo. Zarabiała na promowaniu weganizmu, a jadła ryby

Yovana Mendoza Ayres zarabiała na promowaniu weganizmu w sieci. Dziewczyna twierdziła, że to lekarstwo na wiele dolegliwości, a jej kompletnie odmieniło życie. Niestety, na jednym z nagrań fani przyłapali ją na jedzeniu ryb.
Zobacz wideo

Yovana Mendoza Ayres znana jako Rawvana English przekonywała swoich fanów, że jest na surowej diecie wegańskiej. Co więcej dziewczyna zachęcała ich do tego, by również sami się na nią zdecydowali, głównie ze względów zdrowotnych. Według niej surowa dieta wegańska pomaga w walce z alkoholizmem czy korzystnie wpływa na słaby sen

Weganizm wyklucza z jadłospisu takie produkty jak: mięso, tłuszcze zwierzęce, nabiał, jaja, miód czy żelatyna. Surowa dieta wegańska różni się od klasycznego weganizmu tym, że spożywa się wyłącznie produkty surowe. 

ZOBACZ TEŻ: Kuchnia bez garnków i patelni, czyli na czym polega dieta raw

28-letnia youtuberka w zeszłym tygodniu pojawiła się w wideo u innego youtubera. Prawdopodobnie dziewczyna nawet nie zdawała sobie sprawy, że czujne oko obserwatorów dojrzy na jej talerzu rybę. To wprowadziło ją w zakłopotanie. Rawvana English jest weganką od sześciu lat. Przez ten czas udało jej się zebrać spore grono fanów. Na youtube ma prawie pół miliona subskrypcji, a na Instagramie 1,3 miliona śledzących. Takie liczby pozwalają jej zarabiać na nagrywaniu filmików i prowadzeniu social mediów, dlatego ta wpadka może się odbić na jej domowym budżecie. 

Dziewczyna postanowiła nagrać wideo, na którym wyjaśnia ciała sytuację. Na wstępie słyszmy, że Yovana przez 25 dni piła tylko wodę, co sprawiło, że czuła się fantastycznie, ale niestety przestała miesiączkować. Postanowiła poszukać porady na forach dla wegan, skąd dowiedziała się, że to normalne, dlatego nic z tym nie robiła. 

Youtuberka postanowiła jednak udać się do lekarza, gdzie dowiedziała się, że ma anemię, a stan jej hormonów wskazuje na to, że jest przed menopauzą. W dodatku wykryto również Zespół rozrostu bakteryjnego jelita cienkiego (zespół SIBO). Wtedy lekarz zalecił jej wprowadzenie do diety ryb. 

Czuję, że robię to z miłości dla siebie.To moje osobiste doświadczenie, każde ciało jest inne.

– mówi na wideo. 

 

Niestety niektórzy z obserwatorów w ogóle tego nie kupują i zwracają uwagę na to, że gdyby nie fakt, że ją przyłapano to prawdopodobnie dalej wmawiałaby swoim fanom, że jest restrykcyjną weganką. Wideo ma ponad 280 tys. wyświetleń i prawie 10 tys. łapek w dół.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.