Czakry. Co to jest? Za co odpowiadają poszczególne czakry?

Czakry to punkty, które wiążą aurę, czyli biomagnetyczną powłokę otaczającą organizm. Gdzie się znajdują? Za jakie strefy życia odpowiadają? Czy można je zablokować lub odblokować?
Zobacz wideo

Czakry, czyli co?

Czakry, a właściwie „ćakry”, to, zgodnie z wierzeniami religii wschodu, miejsca w systemie energetycznym człowieka. W tych punktach krzyżują się główne kanały energetyczne, czyli „nadi”. W czakrach gromadzi się energia, która przenika wszystko, co istnieje. Ta energia to „prana”. Każda czakra połączona jest z konkretną dziedziną życia, różnymi narządami, a więc też chorobami. Energia przepływająca przez czakry ma olbrzymi wpływ na nasze samopoczucie. Czakry znajdujące się poniżej pasa odpowiadają za sprawy fizyczne. Te umiejscowione w górnej części tułowia są odpowiedzialne za funkcje emocjonalne. Czakry powiązane z głową są związane z mentalnością i intuicją. Zakłócenia w czakrach, brak harmonii, zatory wywołują chorobę, która koniec końców objawia się fizycznym bólem ciała. Równowaga może zostać oczywiście przywrócona i wtedy wszystkie objawy mijają.

Oto najważniejsze czakry:

Czakra podstawy

Czakra podstawy jest umiejscowiona w podstawie kręgosłupa. Odpowiada za podstawowe instynkty i umożliwia przetrwanie. Zaburzenia równowagi czakry podstawy powoduje problemy w życiu seksualnym, a także wywołuje gniew, poczucie bezsilności i frustrację. Negatywne cechy (gdy czakra jest zablokowana): uczucie zagubienia.  Pozytywne cechy (gdy czakra jest odblokowana): poczucie bezpieczeństwa.

Czakra serca

Czakra serca, jak sama nazwa wskazuje, znajduje się na wysokości serca. Jest odpowiedzialna za miłość i wychowanie. W sytuacji, gdy jest zablokowana, mamy kłopoty miłosne. Nasze uczucia są stłamszone, jesteśmy podatni na zdrady i nie wierzymy w drugiego człowieka. Negatywne cechy: zaborczość. Pozytywne cechy: harmonia. W tym miejscu trzeba wspomnieć jeszcze o czakrze górnego serca, czyli grasicy. Znajduje się ona między sercem a gardłem i odpowiada za współczucie. Kiedy czakra górnego serca jest zablokowana, nie potrafimy kochać bezwarunkowo i nie jesteśmy zdolni do bezinteresownej pomocy bliźniemu. W takiej sytuacji często mamy także problem z wyrażaniem swoich uczuć. Negatywne cechy: emocjonalna nędza. Pozytywne cechy: bezwarunkowa miłość.

Czakra gardła

Czakra gardła mieści się w samym środku gardła i pełni bardzo ważną funkcję. Pilnuje naszej komunikacji. Gdy czakra gardła będzie zablokowana, nie będziemy zdolni do wyrażania myśli i uczuć za pomocą słów. Negatywne cechy: fałszywość, zakłamanie. Pozytywne cechy: zdolność wyrażania własnego „ja”.

Joga jest jedną z czynności, która może wprowadzić w stan flow (fot. Shutterstock)Joga jest jedną z czynności, która może wprowadzić w stan flow (fot. Shutterstock) Joga jest jedną z czynności, która może wprowadzić w stan flow (fot. Shutterstock)

Czakra splotu słonecznego

Czakra splotu słonecznego znajduje się na szerokości trzech palców powyżej pępka. Dzięki niej potrafimy się przystosowywać do zastałych sytuacji. Ponadto odpowiada za kontakty na poziomie emocjonalnym. Blokada wywołuje problemy z własnymi uczuciami. Na dodatek inni mogą łatwo przejmować naszą energię i wykorzystywać nas. Negatywne cechy: poczucie niższości. Pozytywne cechy: emocjonalna stabilność.

Czakra korony

Czakra korony, jak łatwo się domyślić, znajduje się na samym czubku głowy. To dzięki niej jesteśmy zdolni do komunikacji na poziomie duchowym i świadomości. Zablokowana czakra korony ułatwia innym przejęcie kontroli nad nami. Jeśli zaburzona jest harmonia czakry, możemy uzależnić się od innych i popaść w liczne obsesje. Negatywne cechy: arogancja. Pozytywne cechy: uduchowienie. Czakra korony dzieli się dodatkowo na czakrę górnej korony. Znajduje się ona nad głową i odpowiada za usługi i duchowe oświecenie. Problemy z równowagą czakry górnej korony łatwo poznamy po tym, że jesteśmy półprzytomni i podatni na urojenia, omamy. Negatywne cechy: duchowa niewiarygodność. Pozytywne cechy: oświecenie.

Kolory czakr

Każda czakra ma swój własny kolor. Dla przykładu, czakra podstawy jest czerwona, czakra serca zielona, czakra splotu słonecznego żółta, czakra gardła błękitna, a czakra korony fioletowa. Przypisanie kamieni kolorystycznych jest bardzo ważne. Dzięki umieszczeniu kryształów o odpowiedniej barwie i wibracji na poszczególnych czakrach, możemy szybko przywrócić równowagę i zlikwidować blokady czy zatory. A to przywróci nam dobre samopoczucie i poprawi stan zdrowia.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.