Odzież tenisowa, czyli jak ubrać się na kort? Kobiece stylizacje

Tenis to sport, który cieszy się niesłabnącą popularnością. Zobacz, jak ubrać się na kort, tak by wyglądać kobieco i czuć się komfortowo!

Jeszcze do niedawna na korcie panowały bardzo rygorystyczne zasady co do wyboru stroju. Sztywny dress code nie dopuszczał ubrań sportowych w kolorze innym niż biały, a zamiast wygodnych topów wykonanych z oddychającego materiału panie musiały nosić koszule z długim rękawem. Na szczęście obecnie na korcie liczy się przede wszystkim wygoda grającego oraz funkcjonalność samego stroju. Jednak pomimo licznych zmian w wyglądzie tenisowej odzieży nadal przykłada się dużą wagę do estetyki sportowego outfitu, dlatego warto zadbać o to, by w trakcie gry dobrze się prezentować. 

Koszulka

Wybierając koszulkę zwróć przede wszystkim uwagę na materiał, z którego została wykonana. Musi on dobrze odprowadzać wodę i być oddychający. Sam rodzaj koszulki nie ma zbyt wielkiego znaczenia, jednak pamiętaj, że powinna zapewniać ci ona przede wszystkim komfort oraz swobodę ruchów. Obecnie największą popularnością cieszą się dopasowane topy bez rękawów oraz nieśmiertelne koszulki polo. 

Kolaż / Odzież tenisowa / Materiały partnerówKolaż / Odzież tenisowa / Materiały partnerów fot. Shutterstock

Spódniczka

Kompletując strój do tenisa musimy wybrać pomiędzy spodenkami a sportową spódniczką. Współcześnie nie ma jednaj zasady co do naszego wyglądu na korcie, jeśli jednak chcemy czuć się bardziej kobieco, warto zdecydować się na spódniczkę. W sklepach sportowych znajdziemy wiele różnorodnych modeli - zarówno klasyczne, jak i te połączone z legginsami.

Kolaż / Odzież tenisowa / Materiały partnerówKolaż / Odzież tenisowa / Materiały partnerów fot. Shutterstock

Buty

Buty to najważniejszy element stroju każdego tenisisty. Wyróżniamy dwa podstawowe typy obuwia tenisowego różniące się od siebie podeszwą: clay (czyli modele przeznaczone do gry na kortach ziemnych) oraz all court (czyli te dedykowane pozostałym nawierzchniom). Dobrze dopasowane buty nie tylko zapewnią nam komfort, ale także zminimalizują ryzyko kontuzji. 

Kolaż / Obuwie tenisowe / Materiały partnerówKolaż / Obuwie tenisowe / Materiały partnerów fot. Shutterstock

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.