Rossignol - sprzęt oraz ubrania narciarskie znanej i cenionej marki

Rossignol to jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm narciarskich na rynku. Zobaczcie sprzęt oraz ubrania marki i wyposażcie się w produkty najwyżej jakości!

Narty

Rossignol to francuska marka z ponad stu letnią tradycją. Początkowo firma założona w 1907 roku przez Abla Rossignola zajmowała się jedynie produkcją wyrobów tekstylnych, lecz dzięki zamiłowaniu właściciela do sportów górskich, za jej pośrednictwem powstała pierwsza para nart wykonanych całkowicie z drewna. W późniejszych latach marka coraz bardziej doskonaliła swoje projekty, wprowadzając pierwsze na rynku narty stworzone z włókna szklanego.

Buty 

Marka Rossignol zdobyła tak ogromną popularność przede wszystkim dzięki utalentowanym sportowcom, którzy korzystając ze sprzętu zapewniali firmie najlepszą reklamę. Narciarze, którzy szczególnie przyczynili się do sukcesu marki to Emile Allais (jako pierwszy Francuz w historii, który zdobył tytuł Mistrza Świata) oraz Henri Oreiller nagrodzony złotym medalem na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 1948 roku. Dzięki wysokim osiągnięciom tych sportowców marka Rossignol zaczęła cieszyć się wielkim zainteresowaniem.

Ubrania narciarskie

Poza sprzętem wysokiej jakości marka Rossigniol znana jest także z produkcji funkcjonalnej odzieży narciarskiej. Wiatroodporne i oddychające ubrania outdoorowe, które znakomicie sprawdzają się nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach, to kolejny znak rozpoznawczy marki. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.