Przez 30 dni jadł tylko w McDonaldzie. Jakie były tego efekty?

Wydaje się niemożliwe? A jednak. McDonald's raczej nie kojarzy nam się ze zdrowym jedzeniem, a już na pewno nie z odchudzaniem. Okazuje się, że jedząc "śmieciowe jedzenie" możemy schudnąć. Udało się to pewnemu Brytyjczykowi.
Zobacz wideo

Przez 30 dni jadł w McDonaldzie i schudł 

Taka historia wydaje się mało prawdopodobna, ale jest prawdziwa. Ryan Williams to brytyjski kulturysta, który postanowił przeprowadzić mały eksperyment. Mężczyzna podjął wyzwanie i przez 30 dni żywił się tylko w McDonaldzie. Biorąc pod uwagę fakt, że nawet sałatka ma tam kilkaset kalorii, nikt nie przypuszczał, że kulturysta może schudnąć. A jednak. Przypomnijmy, że kilkanaście lat temu podobny eksperyment mogliśmy zobaczyć w filmie "Super Size Me", jednak tam nie było mowy o tym, żeby jego bohater - Morgan Spurlock - schudł. Wręcz przeciwnie. W historii Ryana zobaczycie coś zupełnie innego.

 

Zdjęcie Williamsa szybko obiegło internet. Jego metamorfoza po 30 dniach jedzenia w McDonaldzie naprawdę zaskakuje. Mężczyzna sporo schudł? Okazuje się, że to wcale nie było takie trudne. Kulturysta zastosował jeden trik, który większość z nas zna.

 

Ryan Williams był na deficycie kalorycznym 

Patrząc na budowę ciała Ryana i fakt, że jest kulturystą, możemy stwierdzić, że jego dzienne zapotrzebowanie to około 3500 kcal. Przeciętny mężczyzna powinien spożywać około 2800 kcal

Kiedy sportowiec podjął wyzwanie, założył, że codziennie będzie żywił się tylko fast foodem, ale nie będzie dostarczał organizmowi więcej niż 2500 kcal. Innymi słowy, Ryan zastosował w swojej diecie tak zwany deficyt kaloryczny. Jest to sytuacja, w której bilans energetyczny jest ujemny, czyli organizm zużywa więcej energii niż pozyskuje z pokarmu. Ponadto przez cały eksperyment trenował co najmniej godzinę dziennie. 

W efekcie, po 30 dniach mężczyzna schudł aż 7 kilogramów, a jego poziom tkanki tłuszczowej obniżył się o 3 proc. 

 

Nie da się ukryć, że jego obecna forma jest naprawdę imponująca. Po miesiącu Ryan przyznał, że taka dieta przynosi efekty, ale powinna być zaledwie eksperymentem, a nie stylem życia. Dłuższe jedzenie tylko niezdrowego jedzenia mogłoby się skończyć wieloma problemami zdrowotnymi takimi jak cukrzyca, podwyższony poziom cholesterolu, a nawet depresja. 

Warto pamiętać o tym, że nasz organizm nie tylko potrzebuje kalorii, z których czerpie energię, ale również wartości odżywczych, dzięki którym będzie mógł cieszyć się zdrowiem. Każda dieta powinna być bogata w węglowodany, białko i tłuszcze, a także warzywa i owoce. Tylko wtedy mamy pewność, że dajemy sobie wszystko co najlepsze, a nie jedynie puste kalorie. 

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.