Oto najlepsza kąpiel po treningu. Uśmierza ból i likwiduje zakwasy. Jak ją zrobić?

Im mocniej trenujesz, tym większe ryzyko, że po treningu dopadną cię zakwasy i ból mięśni. Istnieje jednak sposób, który pomoże ci zwalczyć te dolegliwości od razu. Chodzi o kąpiel magnezową.

Czym jest kąpiel magnezowa? 

Kąpiel magnezowa to nic innego, jak zwykła kąpiel w wannie z dodatkiem magnezu. Ten cenny składnik jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Niestety życie w biegu i stresie naraża nas na niedobory magnezu. Jeżeli dorzucimy do tego duże ilości kawy i trochę alkoholu możemy być pewni, że brakuje nam tego cennego składnika. 

Świetnym sposobem na uzupełnienie magnezu jest właśnie kąpiel magnezowa. 

Jak zrobić kąpiel magnezową? 

To banalnie proste, o ile masz wannę. Niestety pod prysznicem nie da się tego zrobić. Do wanny wlej ciepłą wodę (czym cieplejsza tym lepsza). Dodaj do niej jedną szklankę magnezu. Kup w sklepie chlorek magnezu sześciowodny (MgCl2 x 6H2O). Jego najczystsza, ale i najdroższa forma to CZDA (czysty do analizy). Zapłacimy za niego około 20-25 złotych za kilogram. Podczas pierwszej kąpieli możesz dodać go trochę mniej. Z czasem możesz dodawać na wannę nawet 3 szklanki magnezu. 

W tak przygotowanej kąpieli spędź od 20-30 minut. Uwaga! Ta kąpiel ma być relaksacyjną, dlatego nie używamy w niej mydła i nie myjemy włosów

Co daje kąpiel magnezowa?

Kąpiel magnezowa doskonale odpręża, likwiduje ból stawów i kości. Idealnie sprawdzi się wtedy, kiedy mamy zakwasy po treningu. Działa relaksująco i odprężająco. Już po 30 minutach jesteśmy w stanie poczuć ulgę. 

Ten sposób stosują również gwiazdy. Modelka Sandra Kubicka w wywiadzie dla myfitness.pl przyznała się do tego, że stosuje kąpiel w magnezie zawsze wtedy, kiedy pracuje na najwyższych obrotach i przygotowuje się do sesji zdjęciowych czy wyjść na czerwony dywan. 

Uwaga! 

Na początku kąpieli możesz poczuć delikatne szczypanie, ale to normalne. Ważne jednak jest by obserwować swoją skórę, czy nie pojawia się na niej reakcja alergiczna. 

Spróbujesz?

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.