Szczupłe ciało bez diety i ćwiczeń? Oto metoda, z której korzystają modelki VS

Jak modelki Victoria's Secret to robią, że stale są w formie? Ich sekretem jest drenaż limfatyczny, dzięki któremu bez żadnej diety oraz treningu, w krótkim czasie są w stanie wysmuklić ciało. Na czym to polega?
Zobacz wideo

Co sprawia, że Aniołki Victoria's Secret wyglądają tak dobrze na wybiegu? Oprócz zdrowej diety na co dzień i regularnych treningów, to właśnie drenaż limfatyczny zapewnia im tuż przed pokazem nawet kilka centymetrów mniej w talii

Flavia Lanini to popularna wśród modelek masarzystka, z usług której korzysta duża część Aniołkow Victoria's Secret. Tuż przed pokazem w ręce Flavii trafia między innymi Shanina Shaik, Lais Ribeiro, Sara Sampaio, Romee Strijd, Toni Garrn czy Devon Windsor. Po masażu wykonanym przez drobną Brazylijkę, kobiety wychodzą jeszcze smuklejsze i jakby szczuplejsze. Te niemal natychmiastowo znikające centymetry to efekt drenażu, który sprawia, że Aniołki Victoria's Secret wyglądają zjawiskowo w kusej bieliźnie na wybiegu.

Jak działa drenaż limfatyczny?

Manualny drenaż limfatyczny polega na energicznym oraz mocnym masowaniu, rozcieraniu, ugniataniu oraz uciskaniu ciała. W przeciwieństwie do tradycyjnego masażu wykonuje się go w stosunkowo wolnym tempie, ze zwróceniem uwagi, aby ruchy były płynne oraz nie za mocne. Flavia Lanini masuje w ten sposób głównie nogi, biodra, pośladki, brzuchy oraz talie modelek. 

 

Celem takiego zabiegu jest usprawnienie krążenia limfy, czyli płynu, który transportuje limfocyty i białka z tkanek do układu krążenia. Jego efektem jest między innymi lepsze odżywienie i wygląd skóry oraz zlikwidowanie obrzęków. Usunięte zostają toksyny z komórek skóry, a krążenie limfy przebiega znacznie sprawniej. Ciało wymasowane za pomocą drenażu limfatycznego wygląda na bardziej smukłe, szczuplejsze, a brzuch na bardziej płaski.

Trzeba jednak pamiętać, że klientki Flavii Lanini to przede wszystkim zawodowe modelki, które ze względu na swój zawód mają w nawyku zdrowe odżywianie oraz aktywność fizyczną. Regularne wykonywanie drenażu limfatycznego lub korzystanie z jego właściwości przed ważnymi uroczystościami z pewnością nie zaszkodzi, jednak bez zdrowej diety oraz aktywności fizycznej nie pozbędziemy się zbędnego tłuszczyku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.