Wybraliśmy najlepsze buty do biegania po asfalcie! Zestawienie TOP 5

Szukasz funkcjonalnych, bezpiecznych i komfortowych butów do biegania po asfalcie? Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy zestawienie pięciu najlepszych modeli! Zobacz naszą listę TOP 5 i wybierz obuwie najlepiej dopasowane do twoich potrzeb.

SAUCONY GUIDE ISO

Saucony Guide ISO to buty, które świetnie sprawdzają się na twardych nawierzchniach takich jak asfalt. Dedykowane są osobom, które zanadto przenoszą ciężar ciała na wewnętrzną krawędź stopy i którym potrzebna jest dodatkowa stabilizacja. Specjalny moduł Medial Posted Midsole, znajdujący się wewnątrz obuwia, ma za zadanie dodatkowo podnosić łuk nadpronującej stopy, pomagając jej tym samym utrzymać właściwą pozycję. Ponadto buty Saucony Guide ISO wyposażone są także w przewiewną cholewkę ISOFIT, która gwarantuje znakomite dopasowanie do kształtu stopy. Podeszwa o charakterystycznym jodełkowym wzorze TRI-FLEX skutecznie pochłania wstrząsy, zapewniając nam optymalną amortyzację, świetną przyczepność i płyny kontakt z podłożem.

nawierzchnia: asfalt
rodzaj obuwia: stabilizujące

SAUCONY GUIDE ISO / Materiały partnerówSAUCONY GUIDE ISO / Materiały partnerów 

NIKE AIR ZOOM PEGASUS 35

Nike Air Zoom Pegasus 35 to buty stworzone do biegania po twardych nawierzchniach. Ich przewiewna cholewka wykonana w bezszwowej technologii Engineered Mesh usprawnia przepływ powietrza i gwarantuje odpowiednią wentylację podczas biegu. Dodatkowo w tym modelu znajduje się także wewnętrzna opaska obejmująca stopę na wysokości śródstopia, która idealnie dopasowuje się do jej kształtu. Nike Air Zoom Pegasus 35 posiadają również poduszkę gazową rozmieszczoną na całej długości podeszwy, która w zestawieniu z nowoczesną pianką Cushlon zapewnia odpowiednią amortyzację. Ponadto system Crashrail stworzony z wytrzymałej gumy gwarantuje trwałą przyczepność do podłoża, poprawiając zarazem trakcję. 

nawierzchnia: asfalt
rodzaj obuwia: stabilizujące

NIKE AIR ZOOM PEGASUS 35 / Materiały partnerówNIKE AIR ZOOM PEGASUS 35 / Materiały partnerów 

ASICS GT-2000 6

Asics GT-2000 6 to buty lekkie i zapewniające odpowiednią amortyzację. System Dynamic DuoMax, który został w nich zastosowany, skutecznie podnosi łuk stopy, utrzymując go na właściwej pozycji, dzięki czemu znakomicie sprawdza się u biegaczek mających problem z nadpronancją. Ponadto technologia Heel Clutching zapewnia wsparcie ścięgna Achillesa, a poduszki żelowe Rearfoot GEL i Forefoot GEL pochłaniają wstrząsy, gwarantując optymalną amortyzację. W butach Asics GT-2000 6 wprowadzona została także innowacyjna warstwa podeszwy posiadająca mniejszą gęstość, gwarantująca nam komfort noszenia oraz większą miękkość. Dodatkowo model ten wyposażony został także w system niezależnych dziurek Discrete Eyelets, które chronią nas przed naciskiem sznurówek. 

nawierzchnia: asfalt
rodzaj obuwia: stabilizujące

ASICS GT-2000 6 / Materiały partnerówASICS GT-2000 6 / Materiały partnerów 

HOKA ONE ONE ARAHI 2

Hoka One One Arahi 2 to buty do biegania stworzone z myślą o biegaczach ze stopą nadpronującą. Posiadające nowoczesny system dynamicznego wsparcia, zapewniają odpowiednią amortyzację, a ich lekka konstrukcja 3D Puff Print Frame wspomaga trwałość cholewki oraz jej dopasowanie do stopy. Podeszwa o zaokrąglonym podparciu Meta-Rocker Geometry (wzmocniona dodatkowo sekcjami z wytrzymałej gumy) daje możliwość płynnego przetoczenia od pięty do palców. Ponadto w modelu Hoka One One Arahi 2 poprawiono również budowę cholewki, która skutecznie odprowadza nadmiar ciepła, gwarantując doskonałą cyrkulację powietrza.

nawierzchnia: asfalt
rodzaj obuwia: stabilizujące

HOKA ONE ONE ARAHI 2 / Materiały partnerówHOKA ONE ONE ARAHI 2 / Materiały partnerów 

UNDER ARMOUR CHARGED BANDIT 4

Under Armour Charged Bandit 4 to buty do biegania dedykowane twardym powierzchniom - takim jak asfalt czy chodnik. Przeznaczone są dla biegaczy ze standardowym typem stopy, którzy poszukują lekkiego i elastycznego modelu. Ich przewiewna cholewka składa się z dwuwarstwowej siateczki, która gwarantuje znakomitą wentylację. Ponadto wkładka z przetopionej pianki EVA zwiększa uczucie komfortu, zapewniając nam wygodę nawet podczas najbardziej intensywnego treningu. Dodatkowo innowacyjna podeszwa Charged Cushioning zapewnia sprężystość wybicia, przyczepność oraz doskonałą amortyzację. Zastosowane w niej strefy zgięcia zwiększają elastyczność oraz poprawiają mechaniki ruchu stopy.

nawierzchnia: asfalt
rodzaj obuwia: neutralne

UNDER ARMOUR CHARGED BANDIT 4 / Materiały partnerówUNDER ARMOUR CHARGED BANDIT 4 / Materiały partnerów 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.