Modelka Gisele Bundchen zdradziła, jak wygląda jej dieta. Lista zakazów jest bardzo długa

Gisele Bundchen to jedna z najpopularniejszych modelek na świecie. Ma 38 lat, dwójkę dzieci i mimo częściowej emerytury w modelingu, figury może pozazdrościć jej niejedna dwudziestolatka. Czemu Gisele zawdzięcza tak perfekcyjną sylwetkę?
Zobacz wideo

Nad dietą modelki Gisele Bundchen oraz jej męża, Toma Brady'ego (jednego z najwybitniejszych zawodników w historii NFL), czuwa Allen Campbell - prywatny kucharz, do którego należy kuchenne królestwo modelki i futbolisty.

Jak wygląda dieta modelki Gisele Bundchen?

Ten kucharz pilnuje, aby 80 procent diety stanowiły warzywa, 10 procent pełne ziarna oraz pozostałe 10 procent dziki łosoś lub organiczna wołowina. Ale to nie wszystko. Modelka ma listę produktów zakazanych, które są zupełnie wykluczone z jej codziennego menu.

Zakazaną listę otwierają dość oczywiste produkty, które często wykluczane są z codziennych jadłospisów, czyli biała mąka, cukier oraz sól. Oprócz tych produktów modelka nie spożywa również kawy, herbata oraz nabiału. Z jadłospisu wykluczono również wszystkie gatunki grzybów, tłuszcze (z wyjątkiem tłuszczów roślinnych) oraz (co zdumiewa najbardziej) owoce.

Jeśli chodzi o tłuszcze, kucharz Gisele używa przede wszystkim bio oliwy z oliwek, która jest tłoczona raz na zimno i, co ważne, nigdy jej nie podgrzewa, dodając głównie do sałatek. Do smażenia natomiast Allen Campbell stosuje jedynie olej kokosowy.

Na liście znajdują się również pojedynczo wymienione produkty, które są niedozwolone. To ziemniaki, pomidory, wszystkie rodzaje papryki, bakłażan, jagody goji, miechunka oraz pieprz Cayenne. Mimo, że na pierwszy rzut oka produkty te nie mają ze sobą nic wspólnego, to wszystkie pochodzą z rodziny psiankowatych i mogą szkodzić osobom cierpiącym na choroby autoimmunologiczne (np. Hashimoto), powodują także różne dolegliwości jelitowe. 

Nie da się ukryć, że jest to chyba jeden z bardziej restrykcyjnych sposobów odżywiania wśród gwiazd (nie biorąc oczywiście pod uwagę krótkotrwałych postów oraz diet sokowych). Patrząc na Giesel Bundchen, widzimy spektakularne efekty, ale zasady, których trzeba się trzymać, wykluczają prawie wszystkie jedzeniowe przyjemności.

Jak trenuje Gisele Bundchen?

Gisele BundchenGisele Bundchen www.instagram.com/gisele

Ulubionym treningiem modelki jest joga, która zwiększa elastyczność ciała, wzmacnia siłę mięśni i witalność, poprawia metabolizm, przyczynia się do spadku masy ciała oraz
poprawia pracę serca i układu krążenia. Oprócz treningów jogi, Gisele regularnie medytuje, a na swoim profilu instagramowym zachęca obserwatorów, by szli w jej ślady. Chcąc podzielić się swoim przepisem na szczęście i dobre samopoczucie, modelka napisała książkę. Nosi ona tytuł "Lessons: My Path to a Meaningful Life" i zachęca do zmiany stylu życia.

 Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.