Poznaj 4 powody, dla których powinniśmy robić przerwę na lunch. Już po tygodniu poczujesz różnicę

Chociaż wiele z nas ma możliwość zrobić sobie w ciągu dnia pracy przerwę na lunch, wcale z niej nie korzysta. To duży błąd! Dowiedz się, dlaczego i jak najszybciej zmień swoje przyzwyczajenia.

Nasz lunch w pracy często polega na pośpiesznym zjedzeniu czegoś przypadkowego przed monitorem komputera.Tymczasem warto przeorganizować swój dzień pracy w ten sposób, żeby chociaż na pół godziny oderwać się od obowiązków i zwolnić tempo. To doskonale wpłynie na poprawę formy psychicznej i fizycznej. Poznaj 4 powody, dla których powinniśmy robić przerwę na lunch.

Na lunch należy zjeść pożywny, dobrze zbilansowany powiłek, a nie przypadkowy batonik lub drożdżówkęNa lunch należy zjeść pożywny, dobrze zbilansowany powiłek, a nie przypadkowy batonik lub drożdżówkę Fotolia

1. Złagodzenie stresu

Wysoki poziom stresu może negatywnie wpływać na zdrowie psychiczne i prowadzić do stanów lękowych i depresji. Jeśli nie masz czasu na regularne bieganie lub ćwiczenie jogi, żeby rozładować stres, wykorzystuj przerwę na lunch na ćwiczenia oddechowe i rozciągające.

6 pomysłów na wygodny lunch do pracy poniżej 400 kcal

2. Lepsze krążenie krwi
Wyjście na lunch z pracy wymaga od nas odrobiny ruchu. Daje jednocześnie możliwość rozciągnięcia mięśni, przykurczonych z powodu siedzenia całymi godzinami w tej samej pozycji. Krótki spacer na świeżym powietrzu dotlenia, orzeźwia i poprawia samopoczucie. 

Lunch box - jak go przygotować?

Robienie przerw w pracy pomaga zapanować nad stresemRobienie przerw w pracy pomaga zapanować nad stresem Fotolia

3. Uzupełnienie witaminy D
Nawet jeśli dbasz o to, żeby twoja dieta była dobrze zbilansowana i żeby nie zabrakło w niej żadnych ważnych dla twojego zdrowia składników odżywczych, jeśli chcesz czuć się dobrze, warto w ciągu dnia wyjść na chwilę na świeże powietrze. Kiedy nasza skóra jest wystawiona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, a konkretnie UVB, wytwarzamy cenną dla naszego zdrowia i samopoczucia witaminę D. Witamina ta jest ważna dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, mięśniowego i immunologicznego. Pamiętaj, że niedobór witaminy D jest bardzo niebezpieczny, bo może prowadzić do stanów lękowych, depresji i problemów z kościami. 

Zdrowy i pyszny lunch z resztek? Poznaj 6 najlepszych przepisów z nowej książki 'Pora na lunch'. Autorki gwarantują pełen brzuch i porfel!

Przerwa na lunch gwarantuje lepsze samopoczucie i wydajność pracownikaPrzerwa na lunch gwarantuje lepsze samopoczucie i wydajność pracownika Fotolia

4. Poprawa koncentracji
Niektórzy uważają, że dzięki pełnej mobilizacji i skupieniu przez cały dzień, jesteśmy bardziej produktywni. Tymczasem w większości przypadków jest dokładnie odwrotnie. Zmień swój tryb działania i rób w ciągu dnia krótkie, kilkuminutowe przerwy oraz jedną dłuższą na lunch, a zobaczysz, że pracuje ci się znacznie lepiej, łatwiej i przyjemniej. Poczujesz przypływ motywacji, spojrzysz na problemy świeżym okiem, praca będzie dawała więcej satysfakcji. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.