Angina ropna. Objawy oraz leczenie choroby

Angina ropna to choroba, która atakuje gardło. Wywoływana przez bakterie, daje wiele nieprzyjemnych objawów, których nie można bagatelizować. Dowiedz się, jakie angina ropna objawy daje i jak ją leczyć.

Angina ropna u dzieci oraz u dorosłych występuje dość często. Zwykle angina ropna bez gorączki nie występuje, dlatego m.in. po tym można ją rozpoznać.

Czy Angina ropna jest chorobą zaraźliwą?

Tak, angina ropna jest chorobą zakaźną – przenosi się drogą kropelkową. Osoba chora może zarażać przez cały czas, niezależnie od tego, jak przebiega angina ropna i ile trwa.

Angina ropna – jakie są objawy choroby?

Jeśli chodzi o chorobę, jaką jest angina ropna, objawy są dość charakterystyczne. Dlatego doświadczony lekarz nie będzie miał problemu z postawieniem diagnozy.

Objawy anginy ropnej to:

  • silny ból gardła
  • wysoka gorączka
  • bóle głowy
  • dreszcze
  • bóle w okolicy szyjnych węzłów chłonnych.

Jaki antybiotyk jest skuteczny w walce z anginą ropną?

Angina ropna jest chorobą bakteryjną. Dlatego zasadne jest pytanie o to, jaki antybiotyk na anginę ropną będzie wskazany. Chociaż decyzja należy wyłącznie do lekarza, zwykle podaje się penicylinę (wyjątek stanowią pacjenci uczuleni na nią). Jeśli chodzi o chorobę, jaką jest angina ropna, leczenie pacjentów uczulonych na penicylinę obejmuje wówczas podanie antybiotyków makrolidowych.

Zobacz także: Aminotransferaza alaninowa a choroby wątroby

Ania po porodzie przytyła 30 kg. TEN program pomógł jej schudnąć

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.