Srebro koloidalne pomoże zadbać o cerę i zdrowie

Srebro koloidalne coraz częściej pojawia się w naszych domach i kosmetyczkach i nic dziwnego! Ten specyfik pomaga na wiele dolegliwości - na trądzik, niedoskonałości skóry, a nawet... przy przeziębieniu. Zobacz, jak je stosować.

Srebro koloidalne - co to jest?

Srebro koloidalne jest cenione od wieków, a wynika to przede wszystkim z jego antybakteryjnych właściwości. Od wieków ludzie wspierali się nim przy różnych dolegliwościach - między innymi przeziębieniu, problemach skórnych, stanach zapalnych. Współcześnie srebro koloidalne stosowane jest jedynie zewnętrznie, przede wszystkim w okulistyce oraz przy leczeniu bakteryjnego zapalenia spojówek. 

Srebro koloidalne jest preparatem, który zawiera mikroskopijne cząsteczki srebra zmieszane z dejonizowaną wodą. Koloidalna forma srebra sprawia, że nasz organizm nie ma problemu z przyswojeniem sobie pierwiastka.

Srebro koloidalne – działanie

Srebro koloidalne wpływa na regenerację tkanek i ma pozytywny wpływ na odporność organizmu. Jest ono w stanie zwalczać wiele groźnych patogenów i zapobiegać ich przedwczesnemu namnażaniu, dlatego możemy je wykorzystać między innymi przy leczeniu ran. Srebro koloidalne zapobiega także powstawaniu blizn i działa antybakteryjne, więc warto go używać do przemywania buzi przy problemach z trądzikiem.

ZOBACZ: Masz problemy z cerą? Twoja skóra pokazuje czego nie powinnaś jeść

Srebro koloidalne – zastosowanie

Poza stosowaniem przy trądziku, srebro koloidalne może być pomocne przy anginie, zapaleniu zatok, czy problemach z gardłem. Należy jednak pamiętać o jednej rzeczy - działanie srebra koloidalnego można zauważyć dopiero po długotrwałym stosowaniu. Wielu lekarzy jednak przestrzega przed doustnym stosowaniem srebra kolidalnego, gdyż jest on metalem ciężkim, które nasz organizm nie potrafi zneutralizować. 

 

Jak stosować srebro koloidalne?

Nie kupuj preparatów z nieznanych źródeł - decyduj się tylko na te, które są dostępne w aptece. Srebro powinno być stosowane wyłącznie jako wsparcie dla innych metod terapii. Nie lecz się samym srebrem! Każda choroba i wątpliwości zdrowotne powinny być skonsultowane ze specjalistą. Być może – zamiast korzystać ze srebra – wystarczy wesprzeć organizm w inny, bezpieczniejszy sposób.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.