Co to jest petting?

Petting to alternatywa dla stosunku seksualnego i polega na pobudzaniu stref erogennych partnerów, bez wprowadzania penisa do pochwy. Podczas pettingu jest mniejsze ryzyko zajścia w ciążę. Jak uprawiać petting?

 

Co to jest petting

Petting to pieszczoty, które poprzedzają stosunek płciowy lub są dla niego alternatywą. To częsty sposób pieszczot wśród par z młodym stażem, które nie są gotowe na seks. Petting to forma współżycia dla par z długim stażem, które szukają odmiany w swoim życiu seksualnym. Petting to także rozwiązanie dla par, które muszą powstrzymać się od seksu - np. dla kobiet z zagrożoną ciążą czy kobiet w połogu.

Petting sposoby

Nie ma określonych zasad dotyczących uprawiania pettingu. Każda para powinna sama wypracować sobie sposoby jak się rozbudzić. Jeśli potrzebujecie wskazówek, to petting można porównać do długiej gry wstępnej, która wymaga od obu stron samokontroli, nie przekraczania granic (pamiętajcie, petting to nie jest wprowadzenie członka do pochwy) i cierpliwości, ponieważ znalezienie stref erogennych - jak pobudzić kobietę i jak rozbudzić mężczyznę wymaga czasu. 

Spadek libido. 13 powodów, dla których mogło spaść pożądanie w twoim związku

Petting grzech

Czy petting to grzech? Jeśli jesteś osobą wierzącą i chcesz kierować się w życiu zasadami katolickimi, to powinnaś powstrzymać się od pettingu. Jest wskazane spowiadanie się z pettingu, który jest uznawany za formę wspólnej masturbacji. 

Jak uprawiać petting

Możecie zacząć od pieszczot w ubraniach i pobudzania takich stref erogennych, jak usta, kark, szyja, uszy i nadgarstki. Stopniowo zdejmując kolejne części garderoby możecie odsłaniać te bardziej ukryte strefy - piersi, pośladki, plecy, brzuch, uda. Najbardziej wrażliwe na dotyk są narządy płciowe. 

Petting polega na;

  • całowaniu, ogrzewaniu stref erogennych oddechem
  • pocieraniu narządów płciowych przez ubranie
  • stymulowaniu palcem narządów płciowych
  • stymulowaniu członka dłonią
  • pieszczotach oralnych (tak, do pettingu zalicza się seks oralny, a czasem też seks analny)

Petting a ciąża


Czy można zajść w ciążę? Petting uznawany jest za metodę, podczas której nie ma zagrożenia zajścia w ciążę. Nie zawsze tak jest. Plemniki znajdują się już w wydzielinie, która poprzedza wytrysk, a ją łatwo przenieść na palcach. Poza tym istnieje zagrożenie wytrysku blisko pochwy. żeby mieć pewność, że petting nie doprowadzi do ciąży, trzeba być uważnym i np. zdecydować się uprawiać petting w bieliźnie. 

4 powody, dla których trening pomaga osiągnąć lepszy orgazm

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.