Euthyrox. Lek w walce z niedoczynnością tarczycy

Euthyrox to lek zawierający lewotyroksynę, czyli syntetyczny analog tyroksyny, jednego z występujących w ludzkim organizmie hormonów tarczycy. Lek okazuje się pomocny w przypadku, kiedy dochodzi do zaburzeń wydzielania naturalnych hormonów, a gruczoł tarczowy wytwarza ich za mało powodując niedoczynność tarczycy.

Euthyrox- wskazania do stosowania

Wskazaniami do stosowania leku Euthyrox jest leczenie wola u pacjentów z prawidłową czynnością tarczycy i zapobieganie jego nawrotom, uzupełnienie niedoboru naturalnych hormonów tarczycy, czy leczenie przewlekłego zapalenia tarczycy (choroba Hashimoto).

Euthyrox- skutki uboczne

Podobnie jak każdy lek, również Euthyrox może spowodować pojawienie się skutków ubocznych. Zazwyczaj spowodowane jest to przedawkowaniem leku. Do rzadko występujących skutków ubocznych preparatu Euthyrox należą: ból i dyskomfort w obrębie klatki piersiowej, częstsze oddawanie moczu, trudności z oddychaniem lub połykaniem, silne przemęczenie, omdlenia, zmiany rytmu pracy serca, podwyższenie ciśnienia krwi, nieregularny oddech, nudności, zaburzenia cyklu miesiączkowego, skrócenie oddechu i nieregularny oddech, nadmierna potliwość, swędzenie skóry oraz wysypka.

Euthyrox- cena

Cena leku Euthyrox jest różna, w zależności od apteki i wynosi ona około 15 zł.

Nasze redaktorki ćwiczyły jak Gigi Hadid. Zobacz, jak wyglądał ich trening!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.