Niedoczynność tarczycy nie pozwala ci schudnąć? Zobacz, jak możesz sobie z tym radzić

Niedoczynność tarczycy dotyka coraz większą liczbę kobiet. Niestety powoduje ona gromadzenie zbędnych kilogramów w organizmie. O tym, jak można temu zapobiec opowiada nasza ekspertka Marta Okuniewska.

W dzisiejszych czasach coraz bardziej powszechna staje się niedoczynność tarczycy wśród aktywnych kobiet, która jest spowodowana nadmiernym obciążeniem treningowym i dietetycznym. Kobiety z niedoczynnością bardzo łatwo przybierają na wadze i bardzo ciężko jest im tę wagę zgubić. 

Problemy z wagą u kobiet z niedoczynnością wynikają z tego, że tarczyca nie produkuje wystarczającej ilości hormonów. Kobiety chore na niedoczynność, chcące zgubić zbędne kilogramy powinny zdecydować się na trening siłowy. Dzięki takiemu treningowi nasz metabolizm znacznie przyspieszy. Dla osób początkujących wystarczający będzie trening z obciążeniem własnego ciała np wykroki, pompki lub przysiady. Tego typu trening można wykonać w domu. Z czasem można stopniowo zwiększać obciążenie. Dobrym rozwiązaniem jest inwestycja w takie akcesoria treningowe, jak piłka lekarska, hantle, czy kettlebells. 

Więcej o: