Piękna polska bokserka, Ewa Brodnicka 13 maja stoczy najważniejszą walkę w swojej karierze

Do tej pory Ewa wygrała każdą z zawodowych walk. Na swoim koncie ma również dwie wygrane przez nokaut. Już za kilka tygodni Brodnicka będzie biła się o Mistrzostwo Świata.

Ewa Brodnicka to jedna z najpiękniejszych bokserek na świecie. Nasza polska zawodniczka nie tylko grzeszy urodą, ale również jest niesamowicie utalentowana. Do tej pory stoczyła 12 zawodowych walk, z czego każdą wygrała. Dwie z nich udało jej się zakończyć przed czasem przez nokaut. 

Jedno z jej największych osiągnięć to Mistrzostwo Europy w wadze lekkiej w listopadzie 2016 roku. Na gali w Łomiankach Polka nie dała szans swojej przeciwniczce Anicie Torti. Jednogłośną decyzją sędziów Brodnicka wygrała 100-91, 99-91 i 99-91. 

13 maja w Częstochowie Ewa Borodnicka powalczy o pas Mistrzostw Świata WBO w wadze superpiórkowej. Przeciwniczką naszej pięściarki będzie 35-letnia Irma Balijagic Adler. Zawodniczka z Bośni i Hercegowiny na swoim zawodowym koncie ma stoczonych 16 walk, z czego osiem wygranych przez nokaut. 

Brodnicka w jednym z wywiadów przyznała, że Irma jest wyższa od niej, trochę bardziej doświadczona, ale to ona jest szybsza i ostatecznie, to właśnie ona ma zamiar wygrać ten pojedynek. 

Do walki Ewa przygotowuje się w Żoliborskiej Szkole Boksu w Warszawie pod okiem swojego trenera Jacka Dymowskiego.

Bilety na Budweld Boxing Night - "Mistrzowskie Rozdanie" można nabyć na stronie: www.ebilet.pl/sport/sporty-walki/budweld-boxing-night/. Początek gali o 19:00. 

 

Zobacz też: Jest nie tylko piękna, ale też niesamowicie zdolna. Poznajcie Ewę Brodnicką, najpiękniejszą polską bokserkę

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.