Kuracje witaminowe w kroplówkach [TEST MYFITNESS]

Zachód już jakiś czas temu oszalał na punkcie kroplówek witaminowych. Dzięki nim, gwiazdy Hollywood pomimo intensywnego trybu życia mogą pochwalić się lśniącymi włosami, czy promienną cerą. Polska nie pozostaje w tyle za takimi nowościami. Ta metoda uzupełniania niedoborów witamin, zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników, nie tylko wśród celebrytów. Specjalnie dla myfitness.pl przetestowałam taki zabieg na sobie.

Czym są kroplówki witaminowe?

To suplementy diety podawane dożylnie, których zadaniem jest uzupełnienie organizmu w niezbędne do prawidłowego funkcjonowania witaminy i minerały. Taki sposób podawania witamin jest znacznie skuteczniejszy, gdyż trafiają one bezpośrednio do krwiobiegu, dzięki czemu ich działanie jest znacznie efektywniejsze niż w przypadku klasycznych suplementów. Należy jednak pamiętać, że takie zabiegi mają jedynie uzupełniać naszą dietę, a nie ją zastąpić. Zdrowa i zbilansowana dieta przede wszystkim.

Jak wygląda wizyta oraz zabieg podawania kroplówki?

By przetestować i na własnym organizmie sprawdzić ich działanie, udałam się do Kliniki Witaminowej, która oferuje oprócz wlewów witaminowych oferuje także chelatację i ozonoterapię. 

kroplówki witaminowekroplówki witaminowe Klinika Witaminowa

Moja wizyta w klinice rozpoczęła się od dokładnego wywiadu z lekarzem. Pani doktor wypytała mnie o przyjmowane leki, sposób żywienia oraz aktywność fizyczną. Upewniła się również, czy nie cierpię na żadne choroby przewlekłe, ani alergie. Ze względu na moją dużą aktywność fizyczną, spośród wielu dostępnych w klinice rodzajów kroplówek, została mi zalecona terapia ozonem, gdyż nie stwierdzono u mnie żadnych niedoborów witaminowych. Ozonoterapia jest formą leczenia za pomocą czystego tlenu i ozonu. Ta mieszanina tlenowo-ozonowa ma dobroczynne działanie na organizm ludzki. Poprawia utlenienie tkanek, krążenie krwi, powoduje wzrost odporności organizmu poprzez pobudzanie układu immunologicznego i produkcję limfocytów T, a także inaktywuje wirusy. Oprócz tego ozon pomaga w odtruwaniu, oczyszczaniu, odmładzaniu organizmu oraz poprawia przemianę materii w komórkach. Po wszystkich ustaleniach z panią doktor przeszłam do pomieszczenia, w którym czekała na mnie pani pielęgniarka, z odpowiednio przygotowaną kroplówką. 

kroplówki witaminowekroplówki witaminowe Judyta Witkiewicz

Została mi podana kroplówka z soli fizjologicznej, która wcześniej poddana została procesowi ozonowania. Sam zabieg absolutnie nie był bolesny, jedyne co odczuwałam to lekki chłód wpływającego płynu. Podawanie kroplówki trwało niecałe 20 minut.

kroplówki witaminowekroplówki witaminowe Judyta Witkiewicz

Jakie były efekty po przyjęciu kroplówki?

Jak do wszystkiego, tak i do kroplówek podeszłam z rezerwą. Wiadomo, że nic nie dzieje się jak za dotknięciem magicznej różczki. Natomiast przy tym zabiegu faktycznie pierwsze efekty poczułam chwile, po zejściu z fotela. Czułam niesamowity przypływ energii i sił do działania, a taki efekt "energetyka" utrzymał się cały dzień. Najlepsze oraz długotrwałe efekty uzyskuje się jednak po serii 5-10 zabiegów. Taką kroplówkę z ozonem przyjmować można nawet kilka razy w tygodniu. Ozonoterapia nie powoduje żadnych skutków ubocznych, a jedynym przeciwwskazaniem jest nadczynność tarczycy oraz nieleczone nadciśnienie. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.