Ta 14-latka straciła nogę i pokazała, że zawsze trzeba walczyć o marzenia! Widzowie zachwycili się jej tańcem

Często nie doceniamy tego, co mamy, dopóki tego nie stracimy. Zdarza ci się, że nie masz ochoty wyjść z domu albo pójść na trening? Poznaj historię tej 14-latki, która mimo wielu przeciwności losu nie poddała się! Przez raka straciła nogę, a pomimo tego... została baletnicą! To historia o sile marzeń i walce z przeciwnościami.

.. .

Pochodząca z USA 14-letnia Gabi Shull od zawsze kochała taniec. W wieku 9 lat dziewczynka miała wypadek na łyżwach. Diagnoza lekarska była dla niej i jej bliskich szokiem...nowotwór złośliwy. Jej kości zostały zaatakowane przez kostniakomięsaka i konieczna była amputacja jej prawej nogi oraz wyczerpująca chemioterapia.

 

Lekarze zrobili, co w ich mocy, by dziewczynka mogła w miarę normalnie funkcjonować, jednak Gabi musiała uczyć się chodzić od nowa. Mimo tego nie dała za wygraną. Tym, co trzymało ją przy życiu, była miłość do tańca!

.. .

 Do nauki chodzenia motywował mnie taniec. Chciałam znowu móc tańczyć - wyznała.

Dzięki sile charakteru i ciężkiej pracy, już po roku od operacji Gabi wystąpiła na scenie. To, co z początku wydawało się niemożliwe, osiągnęła w rok. Wszystko po to, żeby móc spełniać swoje marzenia i... tańczyć!

 

Udało mi się wygrać z rakiem, żyć z protezą i nauczyć się wszystkiego od nowa. Dlatego wierzę, że mogę wszystko - podkreśla dziewczynka.

 

Zobaczcie Gabi na scenie:

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.