Ten bezdomny piesek przebiegł za maratończykiem 170 km... przez pustynię!

To niezwykłe zdarzenie miało miejsce podczas jednego z etapów 250-kilometrowego wyścigu The 4 Deserts Race Series, których trasy przebiegają przez wielkie pustynie w Chile, Egipcie, na Antarktyce oraz w Chinach! Malutka suczka dołączyła do pochodzącego ze Szkocji Diona Leonarda. Niesamowite!

Maratończyk był w szoku! "Drugiego dnia byłem na linii startowej tego etapu wyścigu, a ona stanęła obok i patrzyła się na mnie. Gdy ruszyłem, pomyślałem sobie, że ten maleńki pies nie dotrzyma mi kroku. Ale biegła ze mną przez cały dzień i przebyła 37 kilometrów" - powiedział w wywiadzie Leonard.

Piesek pokonał 4 z 6 etapów wyścigu, czyli ponad 170 kilometrów! W pewnym momencie warunki pogodowe na pustyni uległy znacznemu pogorszeniu. Wtedy z pomocą ruszyli organizatorzy, którzy postanowili przerwać bieg bezdomnej suczki. Przewieźli ją jednak dalej samochodem.

Ostatniego dnia suczka - nazwana przez Leonarda Gobi - dołączyła do nowego pana i przebiegła ostatnich 10 kilometrów, przekraczając z nim linię mety!

Teraz atleta zamierza ją adoptować i zabrać do Szkocji pomimo licznych problemów finansowych i biurokratycznych.

"Tym sposobem, suczka wybrała mnie na swojego przyjaciela na całe życie. Teraz ja robię, co w mojej mocy i z wielkim wsparciem ludzi z całego świata, żeby tak właśnie było" - powiedział wzruszony.

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII ZNAJDZIESZ TUTAJ.