Te aktywności fizyczne spalają MNÓSTWO kalorii! Więcej niż bieganie!

Wiele osób uważa, że podczas biegania spala się najwięcej kalorii i można szybko schudnąć. To prawda, jednak istnieją aktywności fizyczne, które spalają ich jeszcze więcej, mocniej podkręcają metabolizm i skuteczniej spalają tłuszcz! Poznaj je, bo warto! :)

1. Pływanie

Pływanie jest jednym z najlepszych treningów spalających tłuszcz, przyspieszających metabolizm, zmniejszających obwody bioder i talii oraz ujędrniających ciało. I to bez narażania stawów na nadmierne obciążenie. Nie wierzysz? Przyjrzyj się szczupłym i jędrnym sylwetkom pływaków i pływaczek. Godzina pływania pozwala spalić nawet 500 kalorii! W dodatku taki trening to sama przyjemność.

2. Tabata

To prawdziwy fitnessowy hit! To czterominutowy trening interwałowy, który przyspiesza metabolizm i ułatwia odchudzanie.  Podczas jednorazowego treningu (około 30 minutowego) jesteś w stanie spalić 800 kalorii!

3. Skakanie na skakance

To bardzo skuteczny spalacz kalorii! Ten rekwizyt z dzieciństwa pomaga schudnąć i ładnie ukształtować ciało. Zapewnia intensywny trening kardio - ujędrnia nogi, ramiona i pomaga w osiągnięciu płaskiego brzucha. Skacząc przez godzinę można spalić nawet 670 kalorii!

4. Boks

Często kojarzy nam się z typowo męskim sportem, ale coraz więcej kobiet postanawia go uprawiać. Dlaczego? Ponieważ spala bardzo dużo kalorii. Boks to połączenie treningu siłowego, interwałowego, aerobowego i to właśnie przez to w ciągu godziny jesteś w stanie zgubić 700 kalorii! Często wybierają go popularne modelki, bo to właśnie dzięki niemu nauczysz się wyczucia rytmu, koordynacji oraz wyrzeźbisz piękne ciało.

WIĘCEJ PODOBNYCH PORAD ZNAJDZIESZ TUTAJ .

Zobacz wideo
Zobacz wideo
Zobacz wideo
Zobacz wideo
Copyright © Agora SA