Summer Battle Opening. Aktywny wypoczynek, fitness i doskonały nastrój

18 czerwca, w sobotę, Jasna, Tatralandia i Gino Park Bešeoová oficjalnie powitają tegoroczne lato. Aktywny wypoczynek, sport i oczywiście dobry nastrój opanują całe Niskie Tatry!

Summer Battle Opening zainauguruje letni sezon 2016 jednocześnie w trzech słowackich ośrodkach należących do spółki Tatry Mountain Resorts. W Jasnej, Tatralandii i Bešeoovej 18 czerwca na gości czeka wiele atrakcji: pełne emocji bicie rekordów na symulatorach rowerów, minigolf i chodzenie po linie na szczycie Chopoka z bajecznymi widokami na panoramę Tatr Wysokich i grzbiety Niskich Tatr, a także hawajskie surfowanie, bicie piany, zumba, tajska kuchnia i wiele innych rozrywek przygotowanych w wodnych parkach specjalnie na tę okazję.

Elite Bike Edition na dużej wysokości

Ubiegły rok pozostawił za sobą nowy rekord jazdy na symulatorach rowerowych na szczycie Chopoka: 630 kilometrów. Może w tym roku wspólnie "dojedziemy" do Bałtyku i padną kolejne rekordy...? Przekonamy się o tym już za tydzień: zawody w Elite Bike Edition odbędą się na szczycie Chopoka, oczywiście podczas Summer Battle Opening, a więc 18 czerwca, od godziny 10.00. Imprezę tę otworzy i pierwsze kilometry będzie odmierzać znany słowacki moderator - Slávo Jurko. - Zapraszamy wszystkich chętnych z Polski do udziału w Elite Bike Edition na ulubionym przez Polaków Chopoku. Liczymy, że w tym roku znów ustanowimy nowy rekord - zaprasza Sylvia Artzova, odpowiedzialna za marketing Tatralandii i ośrodka Jasna Chopok.

Na tarasie Rotundy, czyli restauracji i hotelu na szczycie góry, będzie można również spróbować swoich sił w tzw. slackline. Slacklining to sztuka chodzenia i wykonywania trików na rozciągliwej taśmie. I wbrew pozorom dość łatwo można się jej nauczyć. - Nasi instruktorzy pomogą wszystkim zainteresowanym opanować pierwsze kroki. Z kolei dla dzieci przygotowaliśmy minigolfa - opowiada Sylvia Artzova z TMR.

Z pianą i kuchnią tajską

Tatralandia, jak na najlepszy aquapark przystało, przywita lato tradycyjną już Water Battle. Surfing na hawajskich falach, piana party i występy cyrku Jo Joo to tylko część przygotowanych na ten dzień atrakcji. W cyrkowym programie, który będzie zabawiał gości przez całe lato, czekają pokazy żonglerki piłeczkami i diabolo, hula-hoop oraz występ mężczyzny węża. Zaproszenie na imprezę przyjęły młode polskie artystki: Kasia Kołeczek - występująca w "Klanie" czy "Na Wspólnej" i Anna Matysiak z "Tancerzy" czy kultowego "Listu do M" . Można będzie również pozować do zdjęć z prawdziwymi celebrytami Tatralandii: papugą arą o imieniu Hugo oraz Judym - makakiem niedźwiedzim, gwiazdami telewizyjnego serialu "ZOO". Po południu wszystkich uczestników Summer Water Battle czeka prawdziwe wyzwanie - aquatrening z mistrzynią Europy Kasią Bigos. - Warto spróbować swoich sił i poćwiczyć na basenie. Zapraszam na czternastą do basenu Niagara. Trening oparty jest na autorskiej metodologii FIREWORKOUT i jest dostosowany do małych i dużych panów i pań - zaprasza Kasia Bigos, nasza mistrzyni.

- Wieczorem zapraszamy wszystkich miłośników kuchni do Tropical Paradise na Culinary Battle Thailand z Jakubem Sobotką, kucharzem z Giovanni Restaurant i Martinem Novákiem, jedynym słowackim szefem kuchni z certyfikatem Królestwa Tajlandii - dodaje Jana Koavová z Tatralandii.

Culinary Battle startuje w sobotę, od godziny 19.00. Każdy może zostać jurorem w starciu tych dwóch mistrzów kuchni tajskiej. Ich wykwintne menu obejmie cztery dania, wszystkie przygotowywane na oczach degustatorów, w tropikach Tatralandii. Podczas Culinary Battle na gości czeka kulinarna niespodzianka, sporządzona według sekretnej receptury przez Barborę Hazuchovą. Imprezę, którą poprowadzi znany prezenter Andrej Biean, uświetni egzotyczna muzyka oraz tajskie tańce.

Również Bešeoová przygotowała sporo niespodzianek i atrakcji na powitanie lata.

- Cały Liptov czeka na miłośników ruchu i zdrowego stylu życia. Podczas Summer Battle Opening wspólnie będziemy ćwiczyć zumbę, deep work, TRX i bosu. Pokażemy też, jak ćwiczyć AY fly i pole dance. W nagrodę dla wszystkich zagra zespół Peter Bie Project - zapewnia Jana Koavová z TMR a.s.

Wiele atrakcji, szybki dojazd

W tym roku Tatry Mountain Resorts przygotowały dla gości multiticket FUN TATRY, który obejmuje przejazd kolejką Chopok Sever&Juh w dwie strony oraz do wyboru: całodzienny wstęp Fun Packet do aquaparku Tatralandia lub całodzienny wstęp Sea&Fun Packet do Gino Paradise Bešeoová. Można go wykorzystać w ciągu czterech dni od zakupu.

Natomiast dzienne bilety wstępu na teren Tatralandii kosztują w tym sezonie wakacyjnym już od 11-18 euro dla dzieci (w zależności od wieku) oraz 21 euro dla dorosłych. W tej cenie można nabyć Thermal Packet oferujący dostęp do odkrytych i zakrytych basenów, wybranych zjeżdżalni, jacuzzi i ćwiczeń fitness na świeżym powietrzu. Z kolei dzienny pakiet Sea&Fun (Thermal Packet poszerzony o basen ze sztucznymi falami, wieżę - rurę z sześcioma zjeżdżalniami o łącznej długości ponad jednego kilometra oraz brodzik dla dzieci z atrakcjami wodnymi) kosztuje 15-22 euro dla dzieci, a dla dorosłych - 25 euro. Za karnet rodzinny zapłacimy natomiast 58 euro.

Dojazd do okolic Liptova z Polski jest bardzo prosty i szybki zarówno samochodem, jak i autokarem. Samochodem z Krakowa do Tatralandii dotrzemy w zaledwie trzy godziny. Natomiast autobus, np. przewoźnika TigerExpress, kursuje pięć razy dziennie ze stolicy Małopolski bezpośrednio do parków wodnych, takich jak: Tatralandia, Bešeoová czy też i wielu innych uzdrowisk, historycznych miasteczek bądź parków narodowych na Słowacji. Droga zajmuje około czterech godzin, a bilety kosztują już od 29 złotych. Autobus rusza z Krakowa, z Dworca Głównego PKP, w kierunku słowackiej miejscowości Košice o godzinach: 8.30, 8.40, 14.25, a także o 21.10 i 21.20. Wszystkie połączenia TigerExpress wymagają rezerwacji miejsc. Bilety można zakupić za pośrednictwem strony internetowej www.tigerexpress.eu albo w stacjonarnych punktach sprzedaży, znajdujących się w wielu polskich miastach.

Więcej informacji: www.tatralandia.sk/pl

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.