Nie jeździłaś nigdy na rolkach? Oto 6 powodów, dla których powinnaś zacząć to robić JUŻ TERAZ

Lubisz aktywnie spędzać wolny czas? Chciałabyś spróbować czegoś innego niż spacer czy rower? Załóż zatem rolki, bo to nie tylko świetna zabawa, ale i idealny trening dla twojego ciała. Oto 6 powodów, dla których warto jeździć na rolkach.

1. Jazda na rolkach pozwala spalić dużo kalorii

Okazuje się, że rolki pozwalają zgubić zbędne kilogramy równie skutecznie, jak bieganie. Podczas 1 godziny jazdy na rolkach możemy spalić nawet 700 kcal. Warto zatem jeździć 2-3 razy w tygodniu.

2. Rolki nie obciążają stawów

Dzięki płynnym ruchom wykonywanym podczas jazdy na rolkach, nie obciążamy nadmiernie stawów. Nie wykonujemy nagłych zrywów, więc kolana i kręgosłup pozostają w dobrej formie.

3. Rolki poprawiają kondycję

Jazda na rolka to zdecydowanie trening kardio. Pobudza serce do intensywnej pracy, dzięki czemu poprawia się praca całego układu krążenia. Z każdą godziną spędzoną na rolkach poczujemy, że mniej się meczymy i tryskamy energią.

4. Rolki wzmacniają mięśnie nóg i pośladków

Jazda na rolkach uruchamia do pracy mięśnie całego ciała. Zdecydowanie najintensywniej pracują dolne części ciała, czyli nogi i pośladki. Warto zatem, aby z tej formy aktywności korzystały kobiety, które marzą o pięknej i smukłej pupie.

5. Jazda na rolkach poprawia koordynację

Na rolkach niezbędne jest utrzymanie odpowiedniego balansu, tak aby nie stracić równowagi. Doskonale zatem rozwijają koordynację ruchową, który jest niezwykle ważna w codziennym życiu.

6. Podczas jazy na rolkach dotleniamy organizm

Ruch na świeżym powietrzu, to z pewnością najlepsza forma aktywności dla naszego organizmu. Dotlenione mięśnie całego ciała świetnie pracują. Co więcej, po takiej aktywności będziemy doskonale spać w nocy.

WIĘCEJ PORAD ZNAJDZIESZ TUTAJ .

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.