Na depresję najlepsze są... ćwiczenia. Udowodniono to naukowo!

Aktywność fizyczna można być lekarstwem na wiele dolegliwości i problemów. Nie od dzisiaj wiemy, że podczas wysiłku fizycznego wytwarzają się endorfiny, czyli hormony szczęścia. Okazuje się, że ćwiczenia mogą być lekarstwem na depresję!

Najnowsze odkrycie szwedzkich naukowców potwierdza, że ćwiczenia trwale pomagają w walce z depresją!

Badanie przeprowadzono na grupie ponad 60 osób dotkniętych depresją. Podzielono ich na 3 grupy - jedna z nich przez 10 tygodni wcale nie ćwiczyła, zaś dwie pozostałe wykonywały regularnie różne ćwiczenia.

Osoby, które ćwiczyły regularnie, stwierdzili, że czują przypływ pozytywnej energii i sił witalnych - stały się bardziej aktywne i radosne.

Po okresie 10 tygodni zdrowie psychiczne osób ćwiczących, znacząco się poprawiło, zwłaszcza w porównaniu do grupy która w ogóle nie ćwiczyła.

Regularna aktywność fizyczna przyczyniła się zwłaszcza do jednego pozytywnego zjawiska - przypływu sił i chęci, by wykonywać codzienne czynności, które wymagają kontaktu z innymi ludźmi.

Te badania udowodniły, że ćwiczenia mogą być stosowane, jako część terapii i rehabilitacji osób z depresją - powiedziała badaczka Louise Danielson, która przeprowadzała badania.

Jaki wniosek? Nic tylko pójść na trening :)

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII ZNAJDZIESZ TUTAJ .

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.