NAJNOWSZE BADANIA: Słońce poprawia nastrój i... ODCHUDZA!

Lato coraz bliżej, więc pora popracować nad sexy ciałem! Naukowcy dokonali niesamowitego odkrycia... promienie słoneczne pomagają schudnąć!

Lubisz to uczucie, gdy wstajesz rano, a twój pokój zalewa słońce? Dużo łatwiej jest wtedy wstać, jesteśmy pełni energii do działania, a nasze samopoczucie się poprawia.

Najnowsze badania naukowców z  Northwestern University udowadniają, że słońce nie tylko poprawia nasz nastrój, ale także... odchudza!

Przeprowadzono eksperyment, podczas którego grupa osób była przez cały tydzień poddawana działaniu słońca. Notowano wszystkie niezbędne informacje -  co jedzą i w jakich ilościach, ile godzin przesypiają (konieczne minimum to 6 godzin snu), itp.

Wyniki były dla naukowców zaskakujące! Osoby, które zostały poddane działaniu światła słonecznego miały niższy wskaźnik BMI i mniejsze wahania wagi, niż te bez dostępu do słońca. Nie miała znaczenia płeć, wiek, dieta ani aktywność fizyczna!

Jak to możliwe?

Istnieją potwierdzone wytłumaczenia tego zjawiska. Przede wszystkim, poranne słońce reguluje nasz zegar biologiczny, który wie, kiedy jest czas odpoczynku i regeneracji. Dzięki temu, nasza przemiana materii jest wyregulowana i pracuje sprawniej - co za tym idzie - szybciej gubimy zbędne kilogramy!

Po drugie, poranne słońce zapewnia nam dużą ilość niebieskiego światła (dużo większą niż słońce w późniejszych porach dnia), które wpływa na nasz cykl okołodobowy i wpływa na poziom stresu - łagodzi go (to wszystko dzięki produkcji kortyzolu!).

Jakie wnioski? Warto codziennie rano, kiedy tylko pozwoli nam na to pogoda, spędzać 30 minut na słońcu! Lepsze samopoczucie i smuklejsza sylwetka gwarantowane! ;)

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII ZNAJDZIESZ TUTAJ .

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.