5 sposobów na płaski brzuch, bez diety i ćwiczeń

Każda z nas marzy o piękny, płaskim brzuchu. Doskonale wiemy, że nie zawsze udaje nam się trzymać diety czy regularnych treningów. Poznaj kilka porad, które pozwolą ci cieszyć się płaskim brzuchem bez wyrzeczeń!

1. Dbaj o prawidłową postawę ciała kobietakobieta autorfotolia.pl

autorfotolia.pl

Stojąc wyprostowana oraz trzymając dobrą pozycję gorsetu mięśniowego (podwinięta kość ogonowa, napięty dół brzucha ) sprawi, że od razu twoje ciało się wysmukli. Kiedy jesteś zgarbiona, przestajesz trzymać napięte mięśnie. To sprawia, że brzuch zawsze wydaje się pełniejszy.

2. Pij dużo wody

kobietakobieta autorfotolia.pl autorfotolia.pl

Koniecznie pamiętaj o stałym nawadnianiu organizmu. Kiedy jesteś odwodniona, twój organizm automatycznie zaczyna gromadzić wodę . W konsekwencji prowadzi to do tego, że puchniesz. Postaraj się wypić przynajmniej 2 litry wody dziennie.

3. Przestań żuć gumę

kobietakobieta http://www.shemazing.net/ http://www.shemazing.net/

Żucie gumy powoduje, że organizm zaczyna produkować więcej powietrza. Ono z kolei zaczyna wypełniać brzuch, dlatego możesz czuć ucisk w spodniach. Jeżeli potrzebujesz odświeżyć swój oddech , lepiej sięgnij po miętówkę.

4. Zacznij wolniej jeść

kobietakobieta autorfotolia.pl autorfotolia.pl

Większość z nas w trakcie przerwy obiadowej, wręcz pożera swój posiłek. Postaraj się trochę zwolnić. Zanim przełkniesz kolejny kęs, postaraj się go przeżuwać przynajmniej 10 razy. Twój organizm nim strawi jedzenie , musi je rozdrobnić w żołądku i jelitach. Dostarczenie nierozdrobnionych porcji jedzenia, powoduje niestrawność i wzdęcia.

5. Zrelaksuj się

kobietakobieta autorfotolia.pl autorfotolia.pl

Postaraj się poświęcić przynajmniej 20 minut dziennie na relaks i odstresowanie. Życie w ciągłym stresie, może faktycznie prowadzić do nadwagi. Stres wzmaga produkcję kortyzolu, który wysyła nadmiar tłuszczu bezpośrednio do brzucha, chcąc w ten sposób ochronić swoje najważniejsze organy. Nie pozwól na to!

WIĘCEJ PORAD ZNAJDZIESZ TUTAJ .

Zobacz wideo
Więcej o: