Ludivine - pies, który przebiegł półmaraton!

3 letni pies Ludivine uwielbia biegać własnymi ścieżkami. Niedawno przebiegł półmaraton w Alabamie, o czym jego właściciel dowiedział się po fakcie!

Właściciel Ludivine, wypuścił rankiem psa do ogrodu i wrócił do domu. Suczka usłyszała hałasy za płotem i ciekawość wygrała - szybko przeskoczyła ogrodzenie, by sprawdzić co się dzieje.

W mieście miał się właśnie zacząć pierwszy półmaraton. Gdy pies zobaczył startujących ludzi... postanowił się przyłączyć!

.. .

Pies Ludivine jest bardzo dobrze znany w swojej okolicy, bo często zdarzało mu się ukradkiem wymykać z domu, więc nikt nie oponował, kiedy dołączył do biegu.

Wraz z innymi uczestnikami maratonu przebiegł 21 kilometrów. Jego właściciel dowiedział się o wszystkim dopiero po fakcie, kiedy sąsiedzi i znajomi zaczęli mu wysyłać zdjęcia i wiadomości.

Niesamowity wyczyn psa zaszokował jego właściciela, ponieważ ten cały czas uważał, że jego pies jest leniwy i nie miał pojęcia o jego samotnych wycieczkach. Co więcej, Ludivine nie tylko przebiegła maraton, ale zajęła 7 miejsce i otrzymała medal!

.. .

Jej właściciel jest zachwycony, a pies został tamtejszą gwiazdą. Był to pierwszy półmaraton zorganizowany w Elkmont, a jego pomysłodawcy to głównie rodzice dzieci, którzy chcieli zwrócić uwagę na brak odpowiedniego dofinansowania sportu w szkole. Za sprawą psa o maratonie zrobiło się bardzo głośno w mediach, co przełożyło się na znalezienie środków finansowych dla szkoły.

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII ZNAJDZIESZ TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.