Usłyszała, że jest za gruba na modelkę. Wrzuciła swoje zdjęcie do sieci i wywołała prawdziwą burzę w Internecie

Atrakcyjna Szwedka zajęła drugie miejsce w programie Next Top Model, lecz telefon z ofertami współpracy milczał. Od agencji i potencjalnych klientów usłyszała, że musi schudnąć. Wtedy opublikowała TO zdjęcie.

Śliczna i smukła dwudziestolatka, która ma 180 cm wzrostu nie mogła spełnić swoich marzeń o karierze modelki, choć wydawałoby się, że ma idealne warunki.

jjjj tumblr.com tumblr.com

jjjhyjjjhy jist.news jist.news

hhhh prask.nova.cz prask.nova.cz

Agnes Hedengard wielokrotnie usłyszała, że jest za gruba na modelkę. Agencje modelek odmawiały jej współpracy, mimo tego, że dziewczyna waży 56 kg przy wzroście 180 cm, co według wskaźnika BMI oznacza niedowagę (jej wskaźnik wynosi 17,5, a norma zaczyna się od 19).

Dziewczyna postanowiła nie poddać się fali krytyki i nagrać filmik, w którym staje w samej bieliźnie przed lustrem. Wideo opublikowała w Internecie, twierdząc, że ma dość absurdów dotyczących współczesnych kanonów piękna, a agencje modelek promując wychodzone ciała, wpędzają nastolatki w kompleksy.

Internauci stanęli murem za dziewczyną, rozgorzała dyskusja na temat promowania niezdrowego stylu życia przez świat mody. Agnes nie zamierza poddać się rygorystycznej diecie i chudnąć. Zresztą - czy jest to konieczne?

TAK zaprezentowała się przed Internautami:

tftf nydailynews.com nydailynews.com

Co myślicie o jej sylwetce? Naprawdę nie nadaje się na modelkę?

Agnes póki co nie zrobiła kariery. Pracuje w sklepie odzieżowym, lecz cały czas marzy, że w świecie modelingu znajdzie się dla niej miejsce.

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII ZNAJDZIESZ TUTAJ

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.