Jak wygląda zwykły dzień człowieka chorego na depresję? [WIDEO]

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opublikowała szokujące dane - ponad 350 milionów ludzi cierpi na depresję i zaburzenia psychiczne. Mimo tego, że depresja staje się powoli chorobą społeczną, nadal niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego jak może wyglądać codzienność człowieka będącego w kiepskiej kondycji psychicznej. Wzruszający filmik pokazuje całą prawdę.

Na depresję może zachorować każdy z nas. Rozwój choroby zależeć może od naszej konstrukcji psychicznej, stylu życia, warunków ekonomicznych, trudnych doświadczeń, które odciskają piętno na dalszym życiu. Nauka rozróżnia też depresję poporodową , na którą zapada co piąta kobieta po urodzeniu dziecka. Charakterystyczne dla choroby jest odczuwanie smutku, który utrzymuje się dłużej niż 2 tygodnie i uniemożliwia normalne funkcjonowanie.

Choroba ta nie omija nawet gwiazd. Wiemy, że cierpiał na nią m.in. Robin Williams - jeden z najsłynniejszych aktorów komediowych. Historia walki z depresją zdobywcy Oscara skończyła się jednak tragicznie- aktor popełnił samobójstwo.

Choć depresja staję się chorobą powszechną, wielu z nas nadal kojarzy ją ze smętnym patrzeniem przez okno i słuchaniem przygnębiającej muzyki. O tym, czym naprawdę jest depresja i jak bardzo paraliżuje wszystkie płaszczyzny naszego życia mówi ten filmik . Warto obejrzeć go do końca [polskie napisy] .

 

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII ZNAJDZIESZ TUTAJ