Obagi Medical - profesjonalny system z witaminą C zwalczający pierwsze oznaki starzenia

Mimo, że codzienna, prawidłowo zbilansowana dieta powinna zaspokajać dzienne zapotrzebowanie organizmu na witaminę C, istnieje wiele czynników, które mogą skutecznie obniżać jej stężenie. Miejscowe stosowanie witaminy C przynosi wiele korzyści. Jest ona silnym antyoksydantem, zapewnia ochronę przed promieniowaniem UV i wolnymi rodnikami, rozjaśnia skórę, stymuluje syntezę kolagenu oraz ogranicza transepidermalną utratę wody.

Dlaczego witamina C jest tak ważna dla skóry?

Czynniki, które znacząco obniżają stężenie witaminy C w organizmie to między innymi: wiek, palenie papierosów, infekcje, przyjmowane leki. Szczególnie wrażliwa na wahania stężeń jest skóra, która w przypadku niedoboru odpowiada upośledzoną syntezą kolagenu.

Kolagen jest białkiem, więc może powstawać go mniej, przez co skóra staje się bardziej wiotka, gorzej się goi, jest mniej napięta, ma poszerzone pory i brak jej świetlistości. Miejscowe stosowanie witaminy C przynosi wiele korzyści. Jest ona silnym antyoksydantem, zapewnia ochronę przed promieniowaniem UV i wolnymi rodnikami, rozjaśnia skórę, stymuluje syntezę kolagenu oraz ogranicza transepidermalną utratę wody.

Witamina C jest bardzo niestabilną substancją. Pod wpływem światła, wysokiej temperatury, zmian pH może ulegać zniszczeniu i przestaje działać. Najlepiej działającą, stabilną i wchłaniająca się jest lewoskrętna forma wit. C czyli kwas L-askorbinowy. PH preparatów z witaminą C powinno być niższe niż 3,5.

Stosując produkty z witaminą C w najskuteczniejszej formie kwasu L-askorbinowego, bardzo ważne jest to aby aby dobrać jego stężenie do potrzeb naszej skóry. Wiele kobiet intuicyjnie wybiera bowiem największe stężenia produktu z przekonaniem, iż zadziała on najlepiej. Nic bardziej mylnego. Aby osiągnąć najlepsze efekty, kobiety o skórze suchej powinny postawić na produkty o 10% stężeniu, posiadaczki cery normalnej - 15%, zaś panie, których skóra jest tłusta 20%.

dr Iwona Radziejewska-Choma, www.radziejewska.pl

Obagi professional C-serum do codziennej pielęgnacji skóry twarzy, szyi i dekoltu

Obagi Professional-C Serum to innowacyjny produkt oparty na kwasie L-askorbinowym. Odpowiednio niskie pH produktu zapewnia optymalne wchłanianie, redukuje napięcie powierzchniowe skóry i ułatwia przenikanie witaminy C. Składniki aktywne zawarte w Serum zwalczają przedwczesne oznaki starzenia, ograniczają pojawianie się linii i drobnych zmarszczek, a także redukują te istniejące. Zapewniają wysoką ochronę antyoksydacyjną , rozjaśniają przebarwienia i poprawiają koloryt skóry. Dodatkowo stymulują syntezę kolagenu, i zapobiegają utracie wody z naskórka. Stosowanie preparatów bogatych w witaminę C w codziennej pielęgnacji sprawia, że cera staje się gładsza i bardziej promienna.

PROFESSIONAL-C SERUM to preparaty skuteczne, ponieważ:

1. Wykorzystują witaminę C w postaci kwasu L-Askorbinowego, który wykazuje doskonałe, potwierdzone badaniami klinicznymi, właściwości penetracyjne i wchłanianie.

2. Mają niskie pH, dzięki czemu redukują napięcie skóry, zapewniając witaminie optymalne wchłanianie . Niski poziom pH poprawia także stabilność produktu. PH preparatów z witaminą C powinno być niższe niż 3,5.

Professional-C Serum 10% pH 2,0-3,0

Professional-C Serum 15% pH 2,0-2,4

Professional-C Serum 20% pH 2,0-2,4

3. Stężenie dobrane do indywidualnych potrzeb skóry. Skóra w zależności od rodzaju wymaga innej pielęgnacji. Marka Obagi proponuje trzy rodzaje serum o różnym stężeniu witaminy C i różnej konsystencji:

Professional-C Serum 10% - do suchej, podrażnionej lub wrażliwej skóry.

Professional-C Serum 15% - do większości typów skóry

Professional-C Serum 20% - do skóry normalnej i tłustej

Serum należy stosować codziennie rano na oczyszczoną skórę. Aby uzyskać pełne spektrum fotoprotekcji należy dołączyć krem ochronny Sun Shield SPF 50 Matte. Produkt polecany jest również jako pielęgnacja przygotowująca do zabiegów medycyny estetycznej (zabiegi iniekcyjne i laserowe).

Kosmetyki Obagi dostępne są w ponad 100 renomowanych gabinetach dermatologii i medycyny estetycznej oraz klinikach chirurgii plastycznej. Preparaty Professional-C zostały przebadane dermatologicznie, nie powodują postawania zaskórników, nie podrażniają i nie zawierają parabenów. Więcej na www.obagi.pl

Wolne rodniki, stres, słońce, papierosy. Co wpływa na starzenie się skóry?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.