Jak zrobić manicure, który przetrwa tydzień (i dłużej)

Ćwiczysz siłowo, pływasz, chodzisz na fitness. Twoja figura prezentuje się nienagannie, ale co z paznokciami? Eefekty mozolnie wykonanego manicure zazwyczaj są widoczne zbyt krótko. Beata Potoczna z salonu Corte Del Sol radzi, jak zrobić długotrwały manicure.

1. Pamiętajmy, by przed pomalowaniem dokładnie odtłuścić płytkę paznokcia. Specjalne odtłuszczacze do użytku domowego są już dostępne w wielu drogeriach - wystarczy tylko przetrzeć paznokcie wacikiem nasączonym płynem, by pozbyć się zbędnej warstwy lipidowej, dzięki czemu lakier nie będzie odpryskiwał.

2. Żeby manicure przetrwał długo, możemy bardzo delikatnie zmatowić płytkę paznokcia przez potarcie jej specjalną kostką polerującą (kostki czy pilniki dostępne są w drogeriach).

3. Dobrze sprawdzi się baza pod lakier . Sprawia, że lakier ma lepszą przyczepność i dłużej trzyma się na paznokciach. Dzięki niej także zapobiegniemy tworzeniu się nieestetycznych żółtych przebarwień, które pojawiają się gdy często malujemy paznokcie.

4. Zastosuj top, czyli lakier nawierzchniowy . Jego zadaniem jest ochrona lakieru przed urazami z zewnątrz, a także nadanie naszym paznokciom pięknego połysku.

5. Najważniejszym trikiem manikiurzystek, o którym zwykle nie pamiętamy przy domowym manikiurze jest zabezpieczenie lakierem wolnego brzegu paznokcia (czyli końcówki paznokcia). Dzięki temu lakier nie będzie się ścierał np. podczas pisania na klawiaturze.

6. Kiedy mamy już pięknie pomalowane paznokcie szanujmy swoją pracę, pamiętajmy, że woda i detergenty bardzo szybko zniszczą efekty nawet najlepszego manicure. Kiedy musimy wykonać w domu jakąś pracę zakładajmy rękawiczki ochronne .

7. Co zrobić gdy po pomalowaniu paznokcie szybko odpryskują, a po treningu łamią się i rozdwajają? W takiej sytuacji warto rozważyć wizytę u manikiurzystki, która w profesjonalny sposób zabezpieczy nasze paznokcie przed przykrymi niespodziankami.

Jednym ze sposobów na uzyskanie długotrwałego efektu na paznokciach jest manikiur hybrydowy , który utrzymuje się na płytce ponad dwa tygodnie i jest bardzo odporny na wszelkie urazy. Do tego przez cały czas lśni jak pierwszego dnia po nałożeniu.

8. Nie jesteś przekonana do manikiuru hybrydowego? Obecnie firmy oferują lakiery, które bez konieczności utwardzania w lampie UV trzymają się tak samo długo jak hybrydy. Ich zaletą jest także to, że można zmyć je samodzielnie w domu.

9. A może manikiur japoński? Jeśli od koloru ważniejsze jest dla nas wzmocnienie i utwardzenie paznokci, będzie on idealnym rozwiązaniem. Oprócz intensywnego działania odżywczego, pozwala zachować nawet 2 tygodniowy połysk na paznokciach.

Dzięki tym metodom każda kobieta, nawet aktywnie uprawiająca sport, może mieć piękne i zadbane paznokcie w każdej sytuacji.

Ekspert: Beata Potoczna, Corte del Sole, Warszawa, www.cortedelsole.pl

Materiały partnerów

zobacz najlepsze lakiery i top coaty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.